“Erwin Motor Bir Adanmışlık Hikayesi” Bugün Moda Sahnesi’nde Seyirciyle Buluşuyor

editor
Tiyatro İmge’nin yeni oyunu “Erwin Motor Bir Adanmışlık Hikayesi” 2 Nisan Salı günü Moda Sahnesi’nde seyircisiyle buluşuyor.

Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) bünyesinde 20 yıldır faaliyet gösteren Tiyatro İmge yeni oyunu ile seyircisiyle buluşuyor. “Erwin Motor Bir Adanmışlık Hikayesi” adlı oyun 2 Nisan Salı günü Moda Sahnesi’nde prömiyer yapacak.

Yönetmen Cenk Verdi’nin yönettiği oyunun konusu şöyle:

“Bir yedek parça fabrikasının montaj hattında, gece vardiyasında çalışıyor Cécile. Sıkışmış aile hayatına ve kocasının giderek artan hırsına karşı kendini işine adamayı seçmiş, tam anlamıyla bir “örnek çalışan”a dönüşmüş. Bu adanmışlık yüzünden işverenini memnun etmek için her şeyi yapmaya hazır. Mesai, fazla mesai, daha fazla mesai…

Buna rağmen, ne montaj hatlarında tükenen özel hayatlar ne kıl payı kaçırılan kotalar, sapkın üretim sorumlusu Bay Talzberg’i tatmin etmiyor. Çünkü Erwin Motors’un adanmış yöneticisi Bayan Merteuil sertleşen rekabetten galip çıkmak ve üretimi kamçılamak adına, ucuz iş gücü bahanesiyle fabrikanın başka bir ülkeye taşınması ihtimaliyle onları sürekli tehdit eder. Bütün bunlar haftanın yedi gününün yedi gecesinde de çalışmaya mal olsa da Cécile Volanges’a bir armağandır.

Sonunda Cécile Volanges’ın dönüştüğü şeyse çalışma-özgürleşme ve reddetme-adanmışlık gibi kavramlarının birbiriyle olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmemizi istiyor.”

Kaynak: https://www.evrensel.net/haber/514746/erwin-motor-bir-adanmislik-hikayesi-2-nisanda-seyirciyle-bulusuyor

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku