Uludağ Üniversitesi GSF-Sahne Sanatları Bölümü Öğrencileri “Roberto Zukko” Oyununu Sahneleyecek

editor
121 Okunma
Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü son sınıf öğrencileri, 2023-2024 eğitim sezonunda Fransız yazar Bernard Maria Koltes’in kaleminden çıkan “Roberto Zucco” isimli oyunu sahneye taşıyorlar.

Oyun yaşamış seri katil Roberto Succo’nun hayatından hareketle, kötücül bir dünyadaki kötülüğün kahramanlaştırılmasını anlatıyor. Sahne Sanatları Bölümü Lisans IV öğrencilerinin birlikte çalıştığı projede Drama Yazarlığı ve Dramaturji Ana Sanat Dalı öğrencileri dramaturgluk, asistanlık ve yardımcı oyunculuk gibi görevleri üstlenirken, Oyunculuk Ana Sanat Dalı öğrencileri yüksek eforlu bir performansla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyorlar.

Oyunun yönetmenliğini Bursa Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve sözleşmeli öğretim görevlisi Ali Bircan Teke yapıyor. Murat Liman’ın müzikleri, Prof. Dr. Ayhan Helvacı’nın bestesi, Ezgi Eneç’in koreografisi, Sinan Mahçup’un ışık tasarımı ve Hamza Berber’in dekor tasarımıyla seyirci karşısına çıkacak olan “Roberto Zucco” 21 Nisan Pazar günü saat 20:30’da Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosunda ücretsiz olarak seyirciyle buluşacak.

Prömiyer sonrasında sanatseverler, oyunu 24 Nisan’da Bursa Tayyare Kültür Merkezinde, 19 Mayıs’ta İstanbul Şehir Tiyatroları Genç Günler Festivalinde ve Haziran’ın son haftasında Bilkent Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında Ankara’da izleme fırsatı bulacaklar.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku