Apartman Sahne Nisan Ayı Programı Belli Oldu

editor
97 Okunma
Apartman Sahne’nin Nisan Ayı programı belli oldu.

Proje Eksi Bir’in ABSÜRT SENFONİ adlı oyunu Çarşamba akşamı Apartman Sahne’de. 

Hiç varmış, bir yokmuş… Rapunzel, saçlarıyla kendini asarken… Külkedisi’nin ayakkabı numarası tt olmuşken… Hansel ve Gretel, şekerden evin franchise’ını dağıtırken… Kırmızı Başlıklı Kız babaannesinin evine çökerken… Güzel, Çirkin’i sugardaddy’si yapmışken… Kibritçi Kız’ın o saatte sokakta işi neydi iken… Çirkin Ördek Yavrusu’nu görünce annesiyle ilgili dedikodu yapılırken… Yedi cüceler, Pamuk Prenses ile ilgili ıslak rüyalar görürken…

17 Nisan 20.30 konuk ekip Proje Eksi Bir / Absürt Senfoni / Biletler; tiyatrolar.com.tr

 pastedGraphic.png

ABSÜRT SENFONİ

Bir senede dört ödüle layık görülen, Sıla Erkan’ın yazıp yönettiği EŞYALI KİRALIK oyunu, 19 Nisan 20.30’da Baba Sahne’ye; 27 Nisan 20.30’da Bahçe Galata’ya konuk oluyor.

90’lı yıllar.. Bir kanepe.. Ve o kanepeden dünyaya bakan biraz kırgın biraz yarım; kabuğunu çatlatmayı bekleyen beş kişi.

90’ların şarkıları, dansları eşliğinde ters dubleks bir evde, dışarıda ve televizyonda dünya akıp giderken, sahnede de on dokuz epizotta sürdürülen birbirine çarpan beş yaşam.

19 Nisan 20.30 Eşyalı Kiralık BABA SAHNE’de / Biletler; babasahne.com

27 Nisan 20.30 Eşyalı Kiralık BAHÇE GALATA’DA / Biletler; tiyatrolarar.com.tr 

pastedGraphic_1.png

EŞYALI KİRALIK

Bu sezon kurulan yepyeni bir ekip On Stage’ten GECE KRALİÇESİ, 20 Nisan Cumartesi 20.30’da Apartman Sahne’ye yeniden konuk oluyor. 

Fleur Del Carmine uzun bir aradan sonra sahnelere dönmeye karar vermiştir. Genç ve yetenekli ses eğitmeni Nicole Lamperti ile çalışmaya başlar. Nicole’ün bu “benzersiz” sesin ve ketum yardımcısı Paolo Casella’nın garipliklerini fark etmesi uzun zaman almaz.

20 Nisan 20.30 konuk ekip On Stage / Gece Kraliçesi / Biletler; tiyatrolar.com.tr 

pastedGraphic_2.png

GECE KRALİÇESİ

Sıla Erkan’ın “durum-mekan-zaman” üçlemesinin ikinci ve son oyunu TEBDİL-İ MEKAN, 2 Mart’ta prömiyer yaptı. Meyhanede yaşayan dört kişi ve onlara babasına kızıp üvey annesinin ardından evden kaçan bir genç katılıyor. Bu beşli çete, İstanbul’un parklarında, sokaklarında bir gece boyunca yürüyor, sürüyor, kaçıyor; o eve varmaya çalışıyor. Absürt komedi türündeki oyun, tek perde ve 65 dakika sürüyor.

21 Nisan 16.00 Tebdil-i Mekan / Biletler; tiyatrolar.com.tr 

28 Nisan 20.30 Tebdil-i Mekan / Biletler; tiyatrolar.com.tr