Yeni Metin Atölyelerinde Erken Kayıt Avantajı

editor
876 Görüntülenme
GalataPerformun katılımcılarına oyun ve projeleriyle görünür olma imkanı sunduğu Yeni Metin Atölyeleri Kasım’da başlıyor. Atölyelere katılmak isteyenler 2 Kasım’a kadar peşin ödeme yaparak %15 indirim fırsatından yararlanabilecek.

GalataPerform’un 2003 yılında başlattığı Yeni Metin Atölyeleri, Türkiye’de yeni oyun yazarlarının keşfedilmesine, yazarların ilk oyunlarının profesyonel tiyatrocularla buluşmasına, atölye katılımcılarının ve tiyatro seyircisinin uluslararası iş birlikleri sayesinde dünyadan örneklere ulaşabilmesine olanak tanıyor ve yeni yazarlara/ yönetmenlere alan açmayı sürdürüyor. Yeni Metin Atölyeleri, bugüne dek İspanya, Portekiz, Rusya, Romanya, İran, Yunanistan, İskoçya, İtalya, Fransa, Norveç ve İsveç gibi birçok ülkeden 40’tan fazla oyun yazarı ve yönetmeni ağırladı. Katılımcılarına her sene düzenlenen Yeni Metin Festivali’nde oyun ve projeleriyle görünür olma imkanı sunan Yeni Metin Atölyelerinin Oyun Yazarlığı Atölyesi ve Oyun Yazarlığında Ustalık Sınıfı Atölyesine başvurular devam ediyor. Atölyelere katılmak isteyenler 2 Kasım Perşembe gününe kadar toplu ödeme yaparak %15 indirimden faydalanabilecek.

HİBRİT EĞİTİM MODELİ

11 Kasım 2023 – 8 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Oyun Yazarlığı Atölyesi, haftada iki gün online buluşmalar olmak üzere hibrit yöntemle gerçekleşecek. Eğitim sürecinin ortasında ve sonunda İstanbulda iki ara kamp planlanmak üzere Eylül’de Ayvalık’ta katılımcı ve eğitmenleri bir araya getiren bir final kampı düzenlenecek. Online derslere ek olarak atölye katılımcılarına eğitim videoları ve oyun metinlerinden oluşan online eğitim seti verilecek. Oyun Yazarlığı Atölyesinde 3 ayın sonuna gelindiğinde birebir danışmanlık ve fikir üretim süreci başlayacak. Katılımcılar bu süreçte uzman eğitmenlerden danışmanlık alarak oyunlarını yazmaya başlayacaklar. 

Oyun Yazarlığı Atölyesine genel kayıtlar 10 Kasım’a kadar sürecektir.

OYUNLAR FESTİVALDE SAHNELENİYOR

18 Kasım 2023 – 8 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Oyun Yazarlığında Ustalık Sınıfı Atölyesi 18 Kasım’da başlıyor. Katılımcılar haftada bir gün Ferdi Çetin yönetiminde 7 aylık bir sürece dahil olacaklar. GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy’un düzenli konuk olacağı derslere aynı zamanda alandan isimler de deneyimlerini paylaşmak üzere konuk olacak. Atölye sürecinin ilk 3 ayının sonuna gelindiğinde Yeni Metin Festivali 13’ün teması ilan edilecek ve “Danışmanına Sor” süreci başlayacak. Katılımcılar bu kapsamda derslere devam ederken eğitime konuk olarak katılan isimlerin de arasında olduğu bir ekipten metinlerini ve projelerini geliştirmeleri için danışmanlık almaya başlayacaklar. Katılımcıların atölyede geliştirdikleri oyunlar, Yeni Metin Festivali 13 programında değerlendirilecek. 

Oyun Yazarlığında Ustalık Sınıfı Atölyelerine genel kayıtlar 17 Kasım’a kadar sürecektir.

Atölyelere detaylı bilgi ve kayıt için galataperform.com/atolye ziyaret edebilir, yenimetin@galataperform.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku