“Delibo – Gençliğimin Kara Kuyusu”, Seyirciyle Buluşuyor

editor
Yazar Murat Uyurkulak’ın romanından sahneye Delibo – Gençliğimin Kara Kuyusu ismiyle uyarlanan oyun Kuzgun Yapım yapımcılığında sahnelenmeye devam ediyor.

“Kendini arayış ve güven” temalarında etrafında şekillenen oyunun yönetmenliğini Leman Aydın yaptı. Oyunun ana karakteri Yusuf’u ve Yusuf’un dünyasındaki karakterleri oynayan Mehmet Şerif Tozlu aynı zamanda oyunun uyarlayanı. Oyunun ışık tasarımında Utku Kara, dekor tasarım ve realizasyonunda ise Baransel Gürsoy yer alıyor.

Oyun Hakkında:

Hayatının son 18 senesini İzmir’den uzakta geçiren Yusuf’a bir telefon gelir, Delibo kaybolmuş! Delibo’nun kayıp ilanıyla beraber İzmir’e geri dönmek zorunda kalan Yusuf bir anda mahallesi, arkadaşları, kaçtığı meseleleri ve babasıyla baş başa kalır. Bornova, Basmane, Karşıyaka, Alsancak, Pasaport gibi mekanlarda Yusuf, Delibo’yu arar. Kaybeden olmadan, kaybetmeyi dilemiş Yusuf’un hayal kırıklıkları mahalle mahalle artarak gelir üzerine. Bir de üzerine yıllardır görmediği, bir doğum gününde masadan kalkan Yasemin eklenir. Delibo artık bulunmalıdır, çünkü Delibo hem geçmiştir hem bugündür, beynelmilel İzmir’dir, Yusuf’u karabasan gibi rüyalarından kurtaracak yegane kişidir, belki de kendini arayan Yusuf’un döneceği evin anahtarıdır.

Oyunun Künyesi:

Roman: Murat Uyurkulak

Uyarlayan: Mehmet Şerif Tozlu

Yöneten: Leman Aydın

Işık Tasarım: Utku Kara

Dekor Tasarım ve Realizasyon: Baransel Gürsoy

Afiş Tasarım: Galip Aksular

Afiş ve Oyun Fotoğrafları: Sinan Arslan

Yapım: Kuzgun Yapım

Oynayan: Mehmet Şerif Tozlu

Oyun Programı:

2 Kasım – Kadıköy Eylül Sahnesi

10 Kasım – Kadıköy Eylül Sahnesi

18 Kasım – Kadıköy Eylül Sahnesi

23 Kasım – Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

25 Kasım – Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku