Müstehak “Sansürsüz Kültür Sanat Yıllığı 2020” Yayımlandı

editor

“Müstehak Sansürsüz Kültür Sanat Yıllığı 2020” yayınlandı. Konuyla ilgili Müstehak’ın haberini okurlarımızla paylaşıyoruz: 

2015 yılından bu yana Ocak ayında yayınladığımız “Sansürsüz Kültür Sanat Yıllığı” ile 1 yıl boyunca ağırlıklı olarak sanata ve sanatçılara uygulanan baskılara yer verdiğimiz bir almanak hazırlamaya başladık.

Bu sayıda 2020 yılında kültür sanat hayatında olan bitenleri yine sizin için derledik ve 341 sayfaya sığdırdık.

2020 yılı neredeyse her gününe etki eden koronavirüs pandemisi nedeniyle dünya düzeninin sil baştan değiştiği bir yıl olarak kazındı tarihimize. Teknolojinin bu kadar içimize işlediği bir dönemde hepimiz ne yazık ki çok çabuk unutuyoruz olan bitenleri! Ama bu yıl yaşadıklarımız öyle kolay unutulur, “yenilir yutulur cinsten” olmadığından, biz bir kez daha hatırlatalım istedik sizlere bu yıl olup bitenleri…

Sadece tarihte kalmasın dedik; eğer tarihte kalırsa unutulur bu kara bulutlar… Hani hep diyoruz ya iki gözüm “Unutursak kalbimiz kurusun” diye, bu sayı kalpleri kurutmak için değil; inancınızı, direncinizi dik tutsun diye, hafızalarınızı tazelemek adına 2020 yılı sanat olaylarıyla örüldü.

Okumak ve indirmek için tıklayınız

Kaynak: https://gazetemustehak.com/mustehak-sayi-38-sansursuz-kultur-sanat-yilligi-2020/

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku