İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Pazar Okumaları” Başladı

editor
1878 Görüntülenme

İSTANBUL DEVLET TİYATROSUNUN İLK OKUMA TİYATROSU ETKİNLİĞİ “SEVGİLİ DOKTOR” OLDU

İstanbul Devlet Tiyatrosu 2019-2020 sezonunda yepyeni oyunlarının yanı sıra yeni sahnesi olan Garibaldi’de düzenlediği “Pazar Okumaları” ile seyircilerin karşısına çıkıyor.

27 Ekim Pazar günü Garibaldi Sahnesinde ilk okuma tiyatrosu etkinliği Sevgili Doktor, Onk Ajans’ın katkısıyla Devlet Tiyatrolarının ilk dramaturglarından olan ve üç ay önce kaybettiğimiz Sevgi Sanlı anısına gerçekleştirildi. Sanlı’nın dilimize kazandırdığı Sevgili Doktor Anton Çehov’un yazdığı, Neil Simon’ın tiyatroya uyarladığı sekiz kısa oyundan oluşuyor.

Aksırık, Mürebbiye, Cerrah, Baştan Çıkarma, Boğulan Adam, Oyunculuk Sınavı, Biçare Kadın ve Uzlaşma adlı oyunlar İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı Erkan Taşdöğen’in yönetmenliğinde Barış Bağcı, Hakan Elmasoğlu, Aral Seskir, Ebru Demirdöven, Osman Tunca Soysal, Ebru Kaymakçı ve İhsan Ata’nın seslendirmeleriyle hayat buldu. Seyircinin büyük beğenisini kazanan okuma tiyatrosu etkinlikleri “Pazar Okumaları” başlığı altında sezon boyunca düzenli aralıklarla ve ücretsiz olarak seyirciyle buluşmaya devam edecek.

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku