Bilkent Tiyatrosu’nun Yeni Oyunu “Aşk Öldürür” 22 Mart’ta Seyirciyle Buluşuyor

editor
104 Okunma
Her sezon Ankaralı tiyatro severleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu, sezona yeni oyunu “Aşk Öldürür” ile devam ediyor.

Yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği oyun, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü ikinci mezuniyet projesi olarak, Fransız yazar Vladimir Volkoff’un aynı isimli oyunundan mezuniyet sınıfı tarafından uyarlandı. Oyunun çevirisi ise Olcay Poyraz’a ait.

“Aşk Öldürür” Bilkent MSSF Ana Sahne’de 22 ve 28 Mart, 4,18 ve 25 Nisan ve 2 Mayıs tarihlerinde, saat 20.00’de sahnelenecek.

Oyunun konusu ise şöyle:

“Aşk Öldürür” Henri Désiré Landru’nun gerçek hikayesine (görece daha neşeli) farklı bir bakış açısı getiriyor. Bilinen soğukkanlı bir katil yerine Landru, eşlerine karşı beslediği (hafifçe söylemek gerekirse) şüpheli aşklarından dolayı çaresizce davranan beceriksiz biri olarak sunuluyor. Ahirette onu bekleyen merhum eski eşleri, onun benzersiz bağlılığını parçalara ayırmaya hazırlanırlarken “Aşk”ın, ölümlerin bile üstünde hüküm sürdüğü bu ilişkilerin (ve cinayetlerin) derinliklerine yapılan bir yolculuk söz konusu.

Yönetmenliğini ünlü yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun üstlendiği, reji asistanlığını Berkay Şekerci’nin yaptığı oyunda tiyatro bölümü öğrencileri Aslı Bilge, Ayşe Yağmur Başak, Berfin Tosuner, Elif Özkara, İlker Şengül, Orkan Aydın, Yağmur Şen’in yanı sıra konuk sanatçı olarak Berkay Şekerci yer alıyor. Oyunun dekor tasarımı Özlem Gezgin, ışık tasarımı Yılmaz Ertekin kostüm tasarımı Gökçe Şener, ses tasarımı ise Arda Bayram tarafından gerçekleştirildi.

Prömiyeri 21 Mart’ta gerçekleşecek oyun, 22 ve 28 Mart, 4,18 ve 25 Nisan ve 2 Mayıs tarihlerinde, saat 20.00’de, Bilkent MSSF Ana Sahne’de izleyici ile buluşacak. Oyunun biletleri bilet.bilkent.edu.tr den temin edilebiliyor.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku