24.Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali yarın başlıyor!

Arzum Gökçe Köle
1735 Görüntülenme

TAKSAV’ın bu yıl 24.sünü düzenlediği “Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali”nde Ankara, İstanbul, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kocaeli ve Gürcistan’dan profesyonel ve amatör 29 tiyatro ekibi, Ankara izleyicisiyle buluşmaya hazır. 

Her yıl üniversite topluluklarını, belediye şehir tiyatrolarını, çocuk tiyatrolarını, özel ve amatör tiyatroları Ankaralı sanatseverlerle buluşturmak için çalışan ve yıllardır Kültür Bakanlığından destek almadan festivali düzenleyen TAKSAV,  Ankaralı tiyatroseverler için bu sene de dopdolu bir festival programı hazırladı.

 Mehmet Atay ve Nurkut İlhan’a ödül

Festival Yönetmeni Yener Aksu, Ankara Tiyatro Festivali’nin her yıl verdiği iki ödülden biri olan “Festival Onur Ödülü”nün bu yıl Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı, Ankara’ya “Çankaya Sahne”yi kazandıran usta oyuncu Mehmet Atay’a; Festival “Emek Ödülü”nün de tiyatro sanatçısı ve festival danışma kurulu üyelerinden Nurkut İlhan’a takdim edileceğini belirtti.

 

FESTİVAL PROGRAMI

22 KASIM CUMA

 

“METİNDEN SAHNEYE OYUNCUNUN YOLCULUĞU” (ATÖLYE)

ÖZGÜN ÇAKAR ÖZDEMİR

Saat: 14.00-18.00 (atölye 2 gün sürecektir)

Yer: TAKSAV

____________________

“İLK RANDEVU MÜZİKALI” (AÇILIŞ OYUNU)

FENİKS ART MÜZİKAL TİYATRO TOPLULUĞU

Saat: 19.30

Yer: Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

23 KASIM CUMARTESİ 

“ESTAPA! AH ŞU ÇILGIN TURGUT HOCA”

TİYATRO KASABASI

Saat: 20.00

Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

 

24 KASIM PAZAR

“ÇEHOV’DAN SEÇMELER”

İMO ANKARA ŞUBE TİYATRO TOPLULUĞU(İMOT)

Saat: 18.00

Yer: Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi

____________________

“BAŞIBOZUKLAR”

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ FOLKLOR KULÜBÜ

Saat: 18.00

Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

____________________

“GÖÇ’ERKEN”(Arapça/Türkçe)

SIĞINMACILAR VE GÖÇMENLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Saat: 15.00

Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi

 

“KREM KARAMEL”

FARELER TİYATROSU

Saat: 18.30

Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi

 

“CİMRİ”

TÜPRAŞ TİYATRO TOPLULUĞU

Saat: 18.00

Yer: Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

25 KASIM PAZARTESİ

“SESSİZLİK”

BORNOVA BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU

Saat: 20.00

Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

“ÇOCUKTU GELİN”

KEÇİÖREN SEMT TİYATROSU

Saat: 20.00

Yer: Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi

 

26 KASIM SALI

 

“ÖDÜL”

KULİS SANAT TİYATROSU

Saat: 20.00

Yer: Kulis Sanat

 

“GUGUK KUŞU”

TİYATRO AKADEMİ

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Sahnesi

 

27 KASIM ÇARŞAMBA

“KADIN”

MASK-KARA TİYATROSU

Saat: 18.00 / 20.00 (2 Seans)

Yer: Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi

“HEROSTRATUS’U UNUTUN”

ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP OYUNCULARI

Saat: 20.00

Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

____________________

“O KIZ BURAYA GELECEK”

DÜŞKAPANI SANAT MERKEZİ

Saat: 20.00

Yer: Düşkapanı Sahnesi

____________________

“Dİ TUWALETÊ DE” (KÜRTÇE)

SİBEJ PERFORMANS

Saat: 20.00

Yer: Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Sahnesi

 

28 KASIM PERŞEMBE

“UYMAZCI SİNOPLU DIOGENES”

TİYATRO 1112 GARAJ

Saat: 20.00

Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

____________________

“YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ”

ANKARA BAROSU TİYATRO TOPLULUĞU

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

29 KASIM CUMA

“FOSFORLU CEVRİYE”

TİYATRO KAFE

Saat: 20.00

Yer: Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Tiyatro Salonu

 

30 KASIM CUMARTESİ

“ÇAĞDAŞ TİYATRODA SAHNE VE OYUNCULUK” (ATÖLYE)

KIMIZ BOZKIR

Saat: 14.00-17.00

Yer: TAKSAV

____________________

“SOKRATES’İN SON GECESİ”

ÇANKAYA SAHNE

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Sahne

____________________

“PLASTİK KELİMELER BİR”

YAKIN TİYATRO

Saat: 20.00

Yer: Yakın Tiyatro

1 ARALIK PAZAR

“İLK RANDEVU MÜZİKALI”

FENİKS ART MÜZİKAL TİYATRO TOPLULUĞU

Saat: 15.00

Yer: Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi

 

“TİYATRO ŞARKILARI EŞLİĞİNDE SÖYLEŞİ”

MURAT MERİÇ

Saat: 17.00

Yer: Route Sahne

 

“ANNE BEN ARTİST OLDUM”

İRFAN DEĞİRMENCİ

Saat: 15.00

Yer: Yenimahalle Belediyesi Yıldız Kenter Sahnesi

____________________

“KRAL ÜŞÜMESİ”

TİYATRO TAM

Saat: 19.00

Yer: Yenimahalle Belediyesi Yıldız Kenter Sahnesi

____________________

“7 KOCALI HÜRMÜZ”

TİYATRO KAFE

Saat: 18.00

Yer: Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi

____________________

“SOYTARILAR 2024”

SAHNE 367

Saat: 18.00

Yer: Çankaya Belediyesi  Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

2 ARALIK PAZARTESİ

 

“DALİNİN KADINLARI”

ÇOLPAN İLHAN & SADRİ ALIŞIK TİYATROSU

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi

___________

“iKİNCİ DERECEDEN İŞSİZLİK YANIĞI”

ODUNPAZARI BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU

Saat: 20.00

Yer: Yenimahalle Belediyesi Yıldız Kenter Sahnesi

____________________

“AYI”

HAYDAR ALİYEV ADINA TBLİSİ DEVLET PREOFESIONEL AZERBAYCAN DRAMA TİYATROSU

Saat: 20.00

Yer: Çankaya Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

Detaylı bilgi için: http://www.ankaratiyatrofestivali.org/index.php

Görseller: http://www.ankaratiyatrofestivali.org/haber/festival-programi-aciklandi-21

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku