10. Sarıyer TiyatrOda Şenliği Başlıyor!

editor
694 Görüntülenme

Sarıyer Belediyesi TiyatrOda Şenliği bu yıl perdelerini 10. kez açıyor. 27 Şubat’ta başlayacak 8 farklı oyunun salgın dolayısıyla çevrimiçi olarak sergileneceği şenlik,  “Dünya Tiyatro Günü” olan 27 Mart Cumartesi günü sona erecek.

İzleyicileri her yıl kültür merkezlerinde bir araya getiren şenlik, pandemi nedeniyle bu yıl çevrimiçi evlere konuk olacak. Sarıyer Belediyesi düzenlediği şenlik ile 27 Mart 2021 tarihine kadar her Çarşamba ve Cumartesi günü saat 21.00 – 01.00 arasında bütün izleyicileri Sarıyer TV YouTube kanalına bekliyor.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 10. Sarıyer TiyatrOda Şenliği ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Değerli Tiyatroseverler,

Tiyatro sahnemizin perdelerini “Sarıyer TiyatrOda Şenliği” için onuncu kez açıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. 27 Şubat’ta başlayacak serüven “Dünya Tiyatro Günü” olan 27 Mart 2021 Cumartesi günü sona erecek. İnsanın yaşama dair en önemli gücü bilgidir. Bilmek hem bir güç unsuru hem de mutluluk kaynağıdır. Kültür ve sanat aktiviteleri de bilgiye ulaşmak için en etkili yollardan birini oluşturmaktadır. Tiyatro ise etkili anlatım gücü, eğitici yönü, birleştirici özelliği ve tarihiyle ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenledir ki ilçemizde kültür merkezi sayısını artırmayı ve modern tiyatro salonlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı önceliğimiz olarak belirledik. Bugün dört önemli kültür merkezimizle Sarıyer’i her mevsim etkinlik merkezi haline getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

“Sarıyer TiyatrOda Şenliği” gibi artık klasikleşen etkinliklerin ev sahipliğini büyük bir gururla yapıyoruz. Çalışma arkadaşlarımla birlikte yine birbirinden önemli oyunların ve sanatçıların yer aldığı bir program hazırladık. Fakat, her yıl bizi kültür merkezlerimizde bir araya getiren şenliğimizi pandemi nedeniyle bu yıl çevrimiçi olarak sanatseverlerle buluşturacağız. Toplamda 8 yetişkin oyunu online olarak gösterilecek. Pandemi döneminde ekonomik zorluklar nedeniyle ayakta kalmakta zorlanan tiyatro emekçilerimizle dayanışmayı borç biliyor, şenliğimize katılan tiyatrolara, bütün sanatçılarımıza ve düzenlenmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

İyi seyirler dilerim.”

Şenlik Programı için tıklayınız: 

https://sariyer.bel.tr/media/documents/2430cba1-269a-4af6-89a3-9656486ce54a.pdf

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku