Tiyatro Kalemi’nin “Gettodakiler” oyunu İzmir’de

editor
910 Görüntülenme

GETTODAKİLER 23 Ocak’ta İzmir Sanat’ta…İstanbul turnesi öncesi İzmir’de son oyun !

Tiyatro Kalemi’nin bu sezon sergilediği atmosferi, zorlu oyunculuk biçemi ve aykırı metni ile dikkat çeken oyunu

“Gettodakiler” bir kez daha 23 Ocak Perşembe günü, saat 20.30’da, İzmir Sanat’ta seyirci karşısına çıkacak.

Gettodakiler oyununun yazarı Kamer Yıldız Ok bu sezon,  geçmişin ölüm kamplarında sınırda yaşamak zorunda bırakılan insanların, günümüzde sınırda yaşayanlarını aynı oyuncunun vücudunda birleştiği rejisiyle tiyatro seyircisinin de izleyişini zorluyor; izleyiciyi çok gerçek ama bir o kadar da sahnede zamanın, mekanın ötesinde bir yolculuğa çıkartıyor!

Eski, unutulmuş, sistemden uzak bir mahallenin yıkımıyla,  mahallede yıkıntıların arasında direnen insanların kendi ruhlarıyla ve mahallenin altından çıkan mezarlıktakilerin hatırlanan yaşamlarıyla savaşına tanıklık ediyoruz.

Kamer Yıldız Ok’un yazıp yönettiği oyunda;  Burak Özbaykuş, Malis Caba, Caner Arıkan, Çetin Ok, Erkan Kocaman, Beldem Şengül ve Lale Başara ustalıkla oynuyorlar.

Oyunda grotek bir müzik karşımızda! ‘Rap Performens’ Şervan Alpşen ve Melis Caba yorumuyla,  Atahan Gökdel’in aykırı müzik tasamıyla oyunun atmosferine başka bir boyut kazandırıyor. Esra Aydemir ise kostüm ve dekor tasarımında düşsel ve yaratıcı bir tasarı karşımızda.

26 Şubat’ta İstanbul Moda Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkacak olan “Gettodakiler” oyununun turne öncesi son İzmir oyunları.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku