İzmir D.T.'de “Son Çığlık

editor

indir (1)İzmir Devlet Tiyatrosu “Son Çığlık” adlı oyunuyla seyircileri ilginç bir yolculuğa çağırıyor…

22 Ekim Salı günü (İDT) Konak Sahnesi’nde Ali Berktay tarafından yazılan, Ayşe Emel MESCİ’nin yönettiği “Son Çığlık” adlı oyun, İzmirli seyircileriyle buluşacak.

“Son Çığlık” 13. yüzyıl başında, Fransa’nın güneyinde bir bölge olan Oksitanya’da geçer. Kuzey Fransa’nın baronları Papalığın çağrısıyla Oksitanya’ya karşı Haçlı seferine çıkmıştır. Amaçları, “sapkın” olarak niteledikleri Katar mezhebinin üyelerini yok etmek ve bu arada Oksitan topraklarını da ele geçirmektir. Oksitan kontları ve şövalyeleri Katarlara sahip çıkarlar. Ancak Haçlılar bir silindir gibi geçer Oksitan topraklarından. Geride yanıp yıkılmış kentler, katliamlar, odun yığınlarında yakılan insanlar, baskı ve korku kalır.

İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Hülya Savaş’ın da rol aldığı oyunun yönetmen yardımcılığını Hande Gürler ve Fatih Özyiğit üstleniyor. Dekor Tasarımı Ayşe Emel Mesci ve Savaş Çevirel’e, Giysi Tasarımı Yıldız Köse İpeklioğlu’na, Işık Tasarımı Yakup Çartık’a, Beste ve Korrepetitör çalışmaları Tahsin İncirci’ye, Koreografi Ayşe Emel Mesci ve Meltem Yorulmaz’a ait. Başlıca rolleri Rüçhan Gürel, Ozan Yıldırım, Melike Aslı Sinke, Özkan Gezgin, Arif Yavuz, Neşe Arat, Mustafa Çolak, Ümit Dikmen, Fatih Özyiğit, Hande Gürler üstlenmektedir.

“SON ÇIĞLIK”

Yazan: Ali BERKTAY

Yöneten: Ayşe Emel MESCİ

Oyuncular: Rüçhan GÜREL, Hülya SAVAŞ, Ozan YILDIRIM, Melike Aslı SİNKE, Özkan GEZGİN, Arif YAVUZ, Neşe ARAT, Mustafa ÇOLAK, Ümit DİKMEN, Fatih ÖZYİĞİT, Hande GÜRLER, Yasemin EROL, Gamze ERENER, Gülçin ÇAKIR, Damla ARDAL, Yasemin TOPRAK, Ümran ÖNCEL, Erdinç Aytaç ÖZGÜR, Gerçek ÖNER, Okan KOÇ, İsmail BAŞIŞIK, Ender ŞEVİKER, Pınar UYANIK, Dilara Ecem OKUDAN, Vasfiye ALKAR, Yıldız AKBIYIK, Gürkan GÜZEYHUZ, Arda EROL, Burak ÖZBAYKUŞ, Pınar OĞUZ, Muhittin ŞİMŞEK

ORKESTRA:indir

Levent GÜRAY – Gülce YANMAZ

Atilla ORAL  – Feyza Nur SAĞLIKLIER

Yağız YELKENCİOĞLU – Onur USTABAŞ

Ayşe Gizem DİLBAZ – Beste BASÇI

Veysel CESUR – Cem GÜRAY

Alkım Berk ÖNOĞLU –  Gülşen ULU

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku