Fişekhane’de İnteraktif Tiyatro Söyleşileri “Bibuluşma” Başlıyor!

editor
1261 Görüntülenme
Tarihi dokusu, açık alanları, kültür sanat, gastronomi ve hayata değer katan etkinlikleri ile şehrin buluşma noktası olan Fişekhane, “Biletinial Bibuluşma” söyleşilerine ev sahipliği yapıyor. 

Tiyatro eleştirmeni Bahar Çuhadar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek ve tiyatroya dair her şeyin konuşulacağı ‘Biletinial bibuluşma’ söyleşileri; sahnelenen oyunlar bitiminde ekiple sıcağı sıcağına gerçekleştirilecek. Bu canlı sohbetlerin son bölümünde ise seyirciler ekibe merak ettikleri soruları yöneltebilecek.

Tiyatroya dair her şeyin konuşulacağı Bibuluşma’nın ilk bölümü 6 Aralık Çarşamba günü ‘III. Richard: Niçin Yaptım’ oyununun ardından saat 22.00’da oyuncu Hakan Gerçek ve oyun ekiplerinin izleyiciler ile interaktif söyleşisi ile başladı.

“Bibuluşma” söyleşi serisinin Fişekhane’deki ikinci bölümü 23 Aralık Cumartesi saat 21.00’de, ‘Cırcır Böcekleri İtler ve Biz’ gösteriminin ardından 22.30’da oyuncular Serhat Teoman, Buğra Gülsoy, Burak Sarımola, Ayşe Lebriz Berkem ve yönetmen Mert Öner’in katılımıyla gerçekleşecek. Sahnelenen oyunlar üzerine sıcağı sıcağına gerçekleşecek canlı sohbetin son bölümünde ise seyirciler ekibe merak ettikleri soruları yöneltebilecek. Seyirciler dilerlerse kendilerine dağıtılacak ‘bisoru’ kartlarındaki tiyatro içerikli eğlenceli soruları da oyunculara okuyarak sorabilecek.

Detaylı bilgi ve bilet almak için: https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/istanbul

Fişekhane hakkında:

İstanbul’un yeni kültür, sanat, eğlence ve yaşam merkezi Fişekhane, 170 yıllık tarihi dokusuyla şehrin buluşma noktası.

Fişek Fabrikası, diğer adıyla Fişekhane, savaşlarla dolu bir dönem olan 19. yüzyılın ilk yarısında, Osmanlı Devleti’nin ve ordusunun modernleşme çabalarının göstergelerinden biri olan “Zeytinburnu Fabrika-i Hümayun” bünyesindeki önemli yapılardan biri olma niteliğini taşıyor.

Endüstriyel kimliğiyle kentin geçmişinde çok özel bir yere sahip olan ve yüzyılı aşkın süredir kamunun kullanımına kapalı kalan bu tarihi yapı, dünya standartlarında bir restorasyon çalışması ile yeniden yaşama kazandırıldı. Özgünlüğü korunarak, büyük bir hassasiyetle restore edilen ve günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tasarlanan Fişekhane, 19. yüzyıl mimarisinden izler taşıyan tarihi atmosferiyle, ziyaretçilerini büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Fişekhane, 417 kişilik ana sahnesi, 220 kişilik ikinci sahnesi, 100 kişilik Black Box alternatif sahnesi, toplam 671 kişilik sinema salonları ve Contemporary İstanbul Vakfı etkinlikleri ve galeri alanlarıyla kültür ve sanatın tüm alanlarını sunuyor.  Konser etkinlikleri,  ayrıca sokakları, açık alanları ve dünya mutfağının eşsiz tatlarına sahip şef restoranlarında, festivaller ve etkinlikler ile Fişekhane, kültür-sanat, gastronomi ve hayata değer katan etkinlikleri tek çatı altında topluyor.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku