Emin Alper’in Yönetmenliğinde Dostoyevski’nin “Öteki” Eseri Tiyatro Sahnesine Taşınıyor

editor
1496 Görüntülenme
‘ÖTEKİ’ OYUNU 12 OCAK’TA İLK KEZ TİYATROSEVERLERLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR

“Karşınıza Size Tıpa Tıp Benzeyen Birisi Çıksa Ne Hissedersiniz?”

Dostoyevski’nin ‘Öteki’ adlı zamansız eseri Emin Alper’in uyarlaması ve yönetimiyle tiyatro sahnesinde yeniden hayat buluyor. 12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’de prömiyerini yapacak oyunun kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan yer alıyor. 

Emin Alper’in Dostoyevski’nin adlı aynı eserinden sahneye uyarladığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu olan ‘Öteki’ yeni yılda ilk kez sanatseverlerle buluşuyor. Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan’ın oyunculuk performansının; Deniz Göktürk Kobanbay’ın sahne, Ahmet Sesigürgil’in ışık, Okan Kaya’nın ses tasarımıyla birleştiği oyun Nisan Ceren Özerten’in yapımcılığında, Luz Yapım prodüksiyonuyla izleyici için etkileyici bir tiyatro deneyimine dönüşmeye hazırlanıyor. 

Size fiziksel olarak kusursuz bir biçimde benzeyen ama karakteri sizinkinin tam zıttı olan; nefret ettiğiniz, tahammül edemediğiniz özelliklere sahip; ve aslında tam da bu özellikleri nedeniyle sizin hedeflerinize sizden çok daha kolay ulaşabilen; dolayısıyla içten içe, yerinde olmak isteyebileceğiniz birisi karşınıza çıksa ne yaparsanız sorusunu size sorduracak oyun, 12 Ocak’ta Maximum Uniq Hall’de prömiyerini gerçekleştirecek. 

Farklı uyarlaması ve sahne deneyimi ile özgün bir kara komedi sunacak ‘Öteki’ oyunu sezon boyunca Maximum Uniq Hall, Zorlu PSM, CKM ve DasDas’ta sahnelenmeye devam edecek. 

Bilet Satış: www.biletix.com

ÖTEKİ  KÜNYE:

Eser: Fyodor Dostoyevski

Yöneten ve Uyarlayan: Emin Alper

Oyuncular: Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş, Gökhan Yıkılkan

Yapımcı: Nisan Ceren Özerten

Sahne Tasarımı: Deniz Göktürk Kobanbay

Işık Tasarımı: Ahmet Sesigürgil

Ses Tasarımı: Okan Kaya

Yardımcı Yönetmen: Ömer Güneş

AI Artist: Deniz Savaş Ertan

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku