9. Bilkent Tiyatro Günleri, 19-25 Haziran Tarihleri Arasında Gerçekleşecek

editor
953 Görüntülenme
Bilkent Üniversitesi Uluslararası Tiyatro Festivali, 9. Bilkent Tiyatro Günleri, bu yıl 19-25 Haziran tarihleri arasında yüz yüze gerçekleşiyor.

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün düzenlediği festival kapsamında bu yıl Türkiye’den Türkiye’den Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Okan Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Zonguldak Üniversitesi Tiyatro bölümleri son dönem oyunlarını sergileyecek. Festivale bu yıl yurt dışından katılan da üniversite toplulukları arasında ise Rauf Denktaş Üniversitesi (KKTC), National Academy For Theatre and Film Arts (Bulgaristan), ve Alef University (İran) bulunuyor.

2019’dan bu yana ITI-UNESCO Network for Higher Education in the Performing Arts temsilcisi olan Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün bu yılki davetlileri arasında Uluslararası Tiyatro Enstitüsü-ITI Genel Direktörü Tobias Biancone ve Art Research Institute Direktörü Levan Khetaguri de bulunuyor.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen festival, her yıl Türkiye’nin tüm tiyatro bölümleri ve konservatuarlarından öğrencilerinin son dönem projelerini Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü sahnelerinde bir hafta boyunca sergileme fırsatı sunuyor. Bir öğrenci festivali olarak düzenlenen ve 2014 yılı itibariyle uluslararası hale gelen festival, dünya tiyatro öğrencileri için de bir buluşma noktası olma yolunda ilerliyor.

Festival Programı:

Detaylı bilgiler için theatre.bilkent.edu.tr
0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku