Yunanistan’da Aşı Olmayanlar Tiyatrolara Alınmayacak

editor
879 Görüntülenme

Yunanistan’da son bir ayda yaklaşık 10 katına çıkan günlük yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları nedeniyle tedbirler sıkılaştırılıyor. Alınan kararlar kapsamında tiyatro, spor salonu ve eğlence mekanları ile restoran, kafe ve barların kapalı alanları gibi yerlere aşısız kişiler alınmayacak.

Yunanistan’da vaka sayılarındaki hızlı artış sebebiyle aşılama mecburiyeti başta olmak üzere çok sayıda önlem hayata geçirilmeye başlarken, bazı sektör çalışanlarının aşı olmayı reddetmesi halinde açığa alınması da uygulanmaya başlayacak yeni kararlar arasında yer alıyor.

Yunanistan’da günlük vaka sayısının en düşük seviyelerini gördüğü 13 Haziran’da sadece 297 kişinin testi pozitif çıkarken, bu sayı 29 Haziran’da 605’e, 6 Temmuz’da ise 1797’ye çıktı.

Günlük Kovid-19 vaka sayısının 12 Temmuz’da 2065’e çıktığı ülkede, bu sayı, 13 Temmuz’da 3 bin 109’a kadar yükseldi.

SERT DÜZENLEMELER GELECEK

Turizm sezonunun da açılmasının etkisiyle vaka sayılarında kaydedilen ciddi artış, yetkilileri özellikle aşılama programı konusunda daha sert düzenlemeleri hayata geçirmeye mecbur bıraktı.

Düzenlemeler kapsamında, tiyatrolar, spor salonları ve eğlence mekanları gibi kapalı yerlere, 16 Temmuz’dan itibaren sadece aşılı kişilerin girişine izin verilecek. Restoran, kafe ve barların kapalı alanlarına da aşısız kişiler alınmayacak.

Kaynak: https://www.hurriyet.com.tr/dunya/yunanistanda-gunluk-kovid-19-vakalari-10-kat-artti-hukumetten-sert-onlemler-41853064

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku