Ülkeleri Birleştiren “Ziyaretçi”

editor
608 Görüntülenme
Devlet Tiyatroları tarafından sahneye koyulan Tuncer Cücenoğlu’nun “Ziyaretçi” oyunu Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ı bir araya getirdi.

Azerbaycan’lı yönetmen Irada Gözelova tarafından Antalya DT’de sahneye koyulan “Ziyaretçi”nin 13 Ekim’de yapılan prömiyerine Poti Devlet Dram Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ramaz Ioseliani ve Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Emre Başer de katıldı.

Kasım ayında Gürcistan Poti Devlet Dram Tiyatrosu’nda da sahnelenmeye başlayacak “Ziyaretçi” ile Antalya Devlet Tiyatrosu ve Poti Devlet Dram Tiyatrosu arasında bir dostluk anlaşması imzalanacak. Ülkeler arası ilişkilere yaptığı katkılar nedeniyle uluslararası 3 ödül kazanan Tuncer Cücenoğlu’nun “Ziyaretçi” oyunu ile başlayacak bu iş birliği, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Sayın Mustafa Kurt’un öncülüğünde farklı projelerle devam ederek ülkelerimiz arasındaki dostluğu sağlamlaştıracak.

Türkiye dışında Amerika, Rusya, Azerbaycan, Kırgızistan ve İran’da sahnelenen “Ziyaretçi” Tuncer Cücenoğlu’na “En Başarılı Yazar” ödülü kazandırdı ve 8 dile çevrildi.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku