Tiyatrocular Kültür ve Turizm Bakanı ile Toplantı Yaptı

editor
1201 Görüntülenme

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bazı tiyatrocular ve tiyatro örgütlerinin temsilcileriyle dün İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde bir araya geldi. Özel tiyatroların yaşadığı sorunların konuşulduğu toplantıyla ilgili Tiyatro Kooperatifi sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

“T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy’un davetiyle İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde gerçekleştirilen toplantıda taleplerimizi ve önerilerimizi bir kez daha dile getirme fırsatımız oldu. 

Tiyatro Kooperatifi’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız Iraz Yöntem ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mert Fırat’ın katıldığı toplantının gündeminde özel tiyatroların projelerine yapılan destekler ve önümüzdeki dönem için planlanan adımlar yer aldı. Salgın koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren tiyatrolar için duyduğumuz endişeyi, kapanan sahneler konusundaki üzüntümüzü gündeme getirdik. 

Talep ve önerilerimizi değerlendirmeye alan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na teşekkür ederiz. Sanatın kamusal bir faaliyet olduğu gerçeğinden hareketle, alanımızın sorunlarına dair somut ve kalıcı çözümler üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku