TEB Çocuk Birimi Kuruldu

editor
Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) bünyesinde TEB Çocuk Birimi kuruldu. 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Günü’nde kuruluşu ilan edilen TEB Çocuk Birimi ile ilgili olarak Tiyatro Eleştirmenleri Birliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

Çocukların beklenti ve ihtiyaçlarına cevap veren, onları tiyatro sanatının güncel estetik anlayışı ve evrensel diliyle buluşturan, gelişimlerine katkı sunan oyunlar, çocukların olduğu kadar bu alanda çalışanların ve yetişkinlerin de özlemidir.

Bu düşünceden hareketle oyun, eleştiri ve dramaturgi alanında çocuk tiyatrosu odaklı çalışanlar olarak oyunları değerlendirmek, değerlendirme sonuçlarını çocuk tiyatrosu yaratıcı ekipleriyle ve kamuoyuyla çevrim içi toplantılar, fuaye söyleşileri vb. kanallarla paylaşmak, nihayetinde çağdaş çocuk tiyatrosunu temsil ettiğine inandığımız örnekleri görünür kılmak amacıyla, Tiyatro Eleştirmenleri Birliği bünyesinde TEB Çocuk Birimi’ni oluşturduk.

Bu coğrafyada geçmişi 1935’lere dayanan çocuklar için yapılan tiyatro çalışmalarının daha evrensel niteliklere ulaşması yönünde TEB Çocuk Birimi olarak alana yeni bir soluk, yeni bir anlayış getireceğimize inanıyoruz.

Bu yeni oluşumu, özellikle 20 Mart Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Günü’nde sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu alanda düşünen, çalışan, emek harcayan herkesin Dünya Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Günü kutlu olsun.

Sevgi ve Saygılarımızla,

TEB Çocuk Birimi
Prof. Dr. Nihal Kuyumcu
Doç. Dr. Zerrin Yanıkkaya
Doç.Dr. Fatma Keçeli
Dr. Handan Salta
Ragıp Ertuğrul
Tijen Savaşkan

 

1

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku