Sanat Meclisi: “Oyuncu Orhan Aydın’a Yapılan Saldırıyı Protesto Ediyoruz!”

editor
1624 Görüntülenme

Sanat Meclisi, saldırıya uğrayan sanatçı Orhan Aydın ile ilgili bir açıklama yaptı. “Biz Sanat Meclisi bileşenleri olarak Orhan Aydın’a yapılan saldırıyı protesto ediyor ve haykırıyoruz: SUSMAYACAĞIZ!” denilen açıklama şöyle: 

Ülkemizde yıllardır doğruyu söyleyen, gerçekleri açıklayan aydınlara, sanatçılara, politika insanlarına yapılan kirli oyun bu kez oyuncu Orhan Aydın üzerinde deneniyor.

Orhan Aydın Kartal’da katıldığı bir mitingde saldırıya uğradı. Onlarca kolluk gücünün gözetimi altında güvenlik tedbirinin alındığı bir alanda yapılan bu saldırı ve saldırganın elini kolunu sallayarak ortadan kaybolması ülkede can güvenliğimizin ne kadar tehlikede olduğunu gösteriyor.

Orhan Aydın bir sanatçıdır. Gerek sanatıyla gerekse söylemleriyle gerçekleri ifade etmekten çekinmez. Gerçeklerin üstünü örterek ülkeyi daha koyu bir karanlığa sürüklemek isteyenler ise onu ve onun gibi sanat, siyaset insanlarını tehdit eder, fırsat bulunca da kalleşçe saldırırlar.

Bu ülke gerçekleri dile getirdi diye arabasında bombalanarak öldürülen Uğur Mumcu’ları, adliye önünde kurşunlanan Can Dündar’ları, evinin içinde gönderilen paketle paramparça edilen Bahriye Uçok’ları sokaklarda kurşunlanan Cavit Orhan Tütengil’leri, Turan Dursun’ları yaşadı.

Peki, gerçekleri söyleyenleri susturabildiler mi?

HAYIR!

Biz Sanat Meclisi bileşenleri olarak Orhan Aydın’a yapılan saldırıyı protesto ediyor ve haykırıyoruz: SUSMAYACAĞIZ!

SANAT MECLİSİ

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku