Sahne Pulchérie Kasım 2023 Programı

editor
Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Kasım ayında yine dopdolu. Sahne Pulchérie’de Kasım ayında seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında Istırap Korosu (BAM), Bir Terennüm (Orchestra Theatre), F&Z (Sarı Sandalye), 45 Saniye (Bi’Tık Tiyatro) ve  Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor (BGST Tiyatro) yer alıyor. Institut français Türkiye işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri kapsamında ise 2021 Cannes Film Festivalinde Eleştirmenler Haftası seçkisinde yer alan Rien à foutre filmi Kasım ayında Sahne Pulchérie ekranında izlenebilecek. 

Bir Terennüm (Orchestra Theatre)

Kasım Ayında Sahne Pulchérie’de: 

3 Kasım Cuma (20.30): Rien à foutre (Zero Fucks Given) – Film Gösterimi (ücretsiz etkinlik)

10 Kasım Cuma (20.30): Bir Terennüm (Orchestra Theatre)

11 Kasım Cumartesi (20.30): F&Z – Sarı Sandalye

17 Kasım Cuma (20.30): 45 Saniye – Bi’Tık Tiyatro

18 Kasım Cumartesi (20.30): Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor (Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu)

24 Kasım Cuma (20.30): Istırap Korosu – BAM

*Sahne Pulchérie’de tüm etkinlikler 20.30’da başlar. Ücretsiz film gösterimleri için rezervasyon gerekmemektedir. Tiyatro oyunları için her ekip biletlerini kendi satmaktadır. 

F&Z (Sari Sandalye)

Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Ustaların Sahnesi, Tiyatro BeReZe, Sarı Sandalye, REST Tiyatro, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, Tiyatro DEA, BGST Tiyatro, Fitiko Kumpanya, Kirpi Tiyatro, Talimhane Tiyatrosu, BAM, Mek’an Sahne ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki tüm oyunlar Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor.

Sahne Pulchérie

sahnepulcherie.com 

sahnepulcherie@sp.k12.tr

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku