Borçka’da Sahne Boş Kalmadı: “Yedek Kulübesi” Devreye Girdi

Mustafa Kara
1901 Görüntülenme
Borçka Tiyatro Festivali, 5. gününde tüm hızıyla devam ediyor. Bir oyuncunun rahatsızlığı nedeniyle iptal edilen oyunun yerine hemen yeni bir oyun çıkarıldı, doğaçlama gösteri “Yedek Kulübesi” izleyiciden tam not aldı.

Tiyatro Hemhal’in “N’olcak Bu Yusuf Umut’un Hali” oyunu, rahatsızlık nedeniyle iptal olunca Evinde Tiyatro ekibi boş durmadı, bir günde “doğaçlama oyun” çıkardı. Acarlar Meslek Yüksek Okulu Sahnesi’nde dün akşam yoğun bir kalabalığa sahnelenen “Yedek Kulübesi” adlı oyun, izleyenlere neşeli dakikalar yaşattı.

Taner Rumeli’nin moderatörlüğünde, Emrah Aktürk ve Samet Serkan Ünaldı’nın muhteşem oyunculuklarıyla sahneye taşınan “Yedek Kulübesi” adlı doğaçlama gösterisi, 5 ayrı oyuna izleyicilerin aktif katılımıyla sahnelendi. Borçkalı tiyatro izleyicilerinin yaratıcılıklarını, tiyatro yeteneklerini gösterme fırsatı bulduğu gösteriye katılım konusunda özellikle Borçkalı çocuk ve gençlerin cesareti dikkat çekti.

FESTİVAL TAM GAZ DEVAM EDİYOR

Bu yıl 2.’si düzenlenen Borçka Tiyatro Festivali son 3 güne hızlı giriyor. Bugün 10.30’da Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve 14.30’da Demirciler İlkokulu’nda sahnelenecek Çek Sanat’ın “Dev Kurbağa” adlı çocuk oyununun ardından saat 19.00’da Olası İşler’in “Altın Elma” adlı oyunu var. Yetişkinler için beden kuklası formunda tasarlanan oyunu Hilal Polat yönetiyor. Kuklaları oynacak oyuncular ise Çağıl Kaya, Gamze Güzel ve M. Ali Dönmez.

TİMUR ACAR BORÇKA’DA

Ünlü oyuncu Timur Acar da, festivale katılmak için Borçka’ya geliyor. Timur Acar’ın söyleşisi 27 Ekim Cuma Günü saat 16.00’da İsmet Acar Turizm ve Sosyal Tesisleri’nde olacak. Yasin Yürekli ve Fırat Aydın’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen 2. Borçka Tiyatro Festivali’nde Cuma günü ASSITEJ Genç Sahne’nin “Dünyanın En Küçük Hikayesi” ve Bereze’nin “Hikayeden Memurlar” oyunları sahne alacak. Festivalin son günü ise, Düşler Tiyatrosu Derneği’nin “Cam Kırıkları” ve Kumbaracı 50’nin “Tek Kullanımlık Hikaye” oyunları var. Ayrıca son iki gün Zinnure Türe ve Zerrin Yanıkkaya’nın “Hikaye Anlatıcılığı” atölyeleri de gerçekleştirilecek.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku