Lavean Sanat Grubu Onuncu Yılına Özel Yeni Oyun: “Açık Denizde”

editor
Lavean Sanat Grubu Onuncu Yılına Slawomir Mrozek’in “Açık Denizde” Oyunuyla Perde Dedi.

2014 yılında kuruluşunu gerçekleştiren ve bu yıl 10. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak olan Lavean Sanat Grubu, yeni oyunu Açık Denizde ile 14 Şubat tarihinde seyircileriyle buluştu.

Polonyalı yazar Slawomir Mrozek’in Açık Denizde adlı oyununun yeni yorumuyla seyircileriyle buluşan Lavean Sanat Grubu, efsaneleşmiş oyunla ilk gösterimini 14 Şubat Çarşamba günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. 28 Şubat Çarşamba günü Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde seyircileriyle buluşmaya devam edecek.

Çevirmenliğini Yücel Erten’in yaptığı Açık Denizde oyununun yönetmenliğini Abdullah Uysal üstlendi. Genel Sanat Yönetmenliği görevinde ise Berat Beyoğlu bulunuyor.

Oyun Hakkında:

Oyunun konusu ise şöyle; Açık denizde küçük bir salda mahsur kalan üç kişinin arasında başlayan iktidar mücadelesi, önlerinde apaçık bir şekilde duran kurtuluşa görünmeyen bir perde çeker. En temel ihtiyaç olan beslenme, birbirlerine karşı kullandıkları bir silaha dönüşür. İktidarın gösterişli sofrasına bir kurban gereklidir. Fakat bu defa kurban, kahraman olacaktır. 

“Şimdi mantıklı düşünelim…

Eğer gerçek özgürlükle alelade özgürlük aynı şey değillerse, o zaman gerçek özgürlük nerede olacaktır? Cevap açık; Gerçek özgürlük, alelade özgürlüğün olmadığı yerde olacaktır. İşte bu yüzdendir ki…

İşte bu yüzdendir ki gerçek özgürlük, alelade bir şekilde, içinde bulunduğumuz bu özgür açık denizde…”

Oyunun dramaturgluğunu Duygu Aydın, yönetmen yardımcılığını Mehmet Canip, ışık tasarımını Zabit Erol, dekor tasarımını Abdullah Uysal ve reji asistanlığını İllia Gül üstlenmiştir. Oyuncu kadrosunda ise; Damla Benuğur, Yusuf Mahmut Çitil, Batuhan Yiğit Atagül ve Mehmet Canip bulunmaktadır. 

Oyunun bilet satışları; Biletinial ve Passo bilet satış platformları üzerinden gerçekleştirilecektir. 

Açık Denizde Gösterim Tarihleri:
  • 28 ŞUBAT ÇARŞAMBA – 20.30 – KADIKÖY BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ
  • 16 MART CUMARTESİ – 20.30 – KADIKÖY EYLÜL SAHNESİ
  • 29 MART CUMA – 20.00 – MALTEPE TİYATROSU
0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku