Kadıköy Süreyya Operası Çalışanları Grevde!

editor
823 Görüntülenme

Kadıköy Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, aralarında Süreyya Operası çalışanlarının da olduğu 2 bin 300 işçi greve başladı.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu şube üyesi işçiler dün gece saatlerine kadar kar yağışına rağmen görüşmelerin sürdüğü Kadıköy Belediyesi binası önünde bekledi. Görüşmelerden olumlu sonuç çıkmayınca grev ilan edildi. Kadıköy Belediyesi işçileri toplu sözleşme görüşmelerinde enflasyon oranında zam isterken, belediye yönetimi ise enflasyonun yarısının altında kalan bir zam önermişti. İşçiler önceden de duyurdukları gibi 15 Şubat’ı 16 Şubat’a bağlayan gece saat 00:01 itibarıyla belediye binası önüne grev pankartını astı.

Grev pankartı asılan yerlerden biri de Süreyya Operası oldu. HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Nimet Çelebi, Twitter hesabından Süreyya Operası binasının fotoğrafını paylaşarak “Yıllardır eylem alanımız olan Süreyya Operası bu kez kendisi eyleme geçti. Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası çalışanları işyerinde greve başladı. İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız” diye yazdı.

 

Grev Gözcüsü adlı Twitter hesabı da ‘Bu işyerinde grev vardır’ pankartı bulunan Süreyya Operası binasının fotoğrafını alıntılayarak “Burası Paris olsa beğenirsiniz ama burası Kadıköy Süreyya Operası!” esprisi yaptı.

 

Kaynak: https://www.kulturservisi.com/p/kadikoy-sureyya-operasi-calisanlari-grevde/

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku