Istanbul Fringe Festival 2023’de İndirimli Biletler için Son Günler!

editor

Istanbul Fringe Festival 2023’te 

2. Bilete %50 İndirim

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans, performans disiplinlerinden 
alternatif işleri, İstanbul’un farklı yapılardaki sanat mekanlarında seyirciyle buluşturan performans sanatları festivali Istanbul Fringe Festival, bu yıl 16-23 Eylül tarihleri arasında 5. edisyonuna hazırlanıyor.

Bu yıl Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun desteğiyle16-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek festival için erken dönem biletlerinde 2. bilete %50 indirim kampanyası 1 Eylül’e kadar devam ediyor.

Istanbul Fringe Festival’ın erken dönem biletlerine tiyatrolar.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor. 

 

PROGRAM DETAYLARI İÇİN 

BİLET ALMAK İÇİN

 

Fringe Festival Nedir? 

“Alternatif”, “keşfedilmemiş”, “sınır” anlamına gelen Fringe’in hikayesi, 1947 yılında Uluslararası Edinburg Festivali’ne davet edilmeyen ve gösterilerini “bir kenarda” sergileyen 8 ekip ile başladı. Bu oluşum, çağdaş gösteri sanatları alanındaki en prestijli festivallerden biri olarak görülen Edinburgh Fringe’e dönüştü. Bugün fringe festivalleri, her yıl dünyanın farklı şehirlerinde 170 bin sanatçıyı, 250 farklı mekanda ve 60 bin etkinlikte, yaklaşık 19 milyon kişiyle buluşturuyor. Her şehirde farklı ölçek ve formlarda düzenlenen fringe festivalleri alternatif ve yenilikçi işler üreten genç sanatçılara işlerini uluslararası platformda sergileme imkanı sunuyor. Istanbul Fringe Festival, tiyatro, dans, performans gibi farklı disiplinlerdeki işleri, tüm dünyada olduğu gibi çeşitliliği ve özgünlüğü ön plana koyarak İstanbul’un kent dinamiği ve çok kültürlü doğasıyla buluşturuyor. Bu yıl 5. edisyonuna hazırlanan festival, geçtiğimiz 4 yılda, pandemi koşullarında da devamlılığını koruyarak, 400’den fazla sanatçıyı, yaklaşık 80 gösteri, 22 atölye, paneller ve partilerde yaklaşık 45 bin seyirci ile buluşturdu. Disiplinlerarası bir temele dayanan Istanbul Fringe Festival, yeni ve dinamik olanı kültür ve sanat yoluyla arayan katılımcılarını, çoğulcu ve yenilikçi bir atmosfere davet ediyor. 

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku