Fırat Tanış’ın “Ahlâksızlık Tiyatro Sanatıyla Tarif Edilemez” Tepkisi Üzerine, Ekrem İmamoğlu Özür Diledi

editor
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yapımı onaylanmayan projeler için tiyatro demesi, oyuncu Fırat Tanış’ın eleştirilerine neden oldu. Ekrem İmamoğlu özür diledi.

İstanbul’daki projelerle ilgili konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, hükümetin metro hattını engellediğini söyleyerek açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, “İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Fırat Tanış da, Twitter hesabından İmamoğlu’nun konuşmasını paylaşarak İBB Başkanı’nı eleştirdi.

‘MUHALEFETİ BÖYLE İKTİDARINI SİZ DÜŞÜNÜN’

Fırat Tanış  İmamoğlu’na yönelik, “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün” şeklinde konuştu.

İMAMOĞLU ÖZÜR DİLEDİ

Bunun üzerine İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, oyuncu Fırat Tanış’ın haklı olduğunu belirterek, “Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim” dedi.

İmamoğlu, paylaşımında, şu ifadelere yer verdi:

“Tiyatro sanatçısı Fırat Tanış eleştirisinde haklı. Bugünkü açıklamamda İstanbul’daki hizmetleri engellemeye çalışanların yanlışlarını vurgularken “tiyatro yapıyorlar” dememem gerekirdi. Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim.”

İmamoğlu’nun özür dileyen açıklamasının ardından, Fırat Tanış yeni bir paylaşımda bulunarak zarafeti için kendisine teşekkür etti.

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/firat-tanistan-ekrem-imamogluna-tiyatro-tepkisi-haber-1549749

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku