Ahmet Yapar’ın “Satranç – Stefan Zweig’ın Çöküşü” Kitabı Yayınlandı

editor
Tiyatro yazarı ve yönetmeni Ahmet YAPAR’ın son kitabı Bambu Kültür Yayınları tarafından basıldı ve raflarda yerini aldı. Stefan ZWEIG’ın aynı adlı öyküsünden Ahmet YAPAR’ın 2012 yılında tiyatroya uyarladığı SATRANÇ ve Stefan Zweig’ın Brezilya’da sürgündeyken geçirdiği son günleri anlatan STEFAN ZWEIG’ın ÇÖKÜŞÜ adlı tiyatro oyunları kitap olarak basıldı.

Satranç, 2012 yılında Ankara Devinim Tiyatro’da sahnelenmiş ardından Ankara Devlet Tiyatrosu yaklaşık yedi sezon oyunu tiyatro severlerle buluşturmuştu. Stefan Zweig’ın Çöküşü adlı eser ise 2019 yılında tiyatro severlerin karşısına çıkmış ve Ankara başta olmak üzere çeşitli illere turne yaparak sergilenmişti. Her iki oyun da gösterime girdiği andan itibaren büyük ilgi görmüştü.

Yazarın daha önceki eserleri 2015 yılında Mitos Boyut Oyun Yazma Yarışması Başarı Ödülü Kazanan Eserler ve 2018 yılında Ahmet YAPAR Toplu Oyunlar -1 olarak Mitos Boyut Yayınlarından okuru ile buluşmuştu. Son olarak bu iki eser tek bir kitapta buluştu ve Bambu Kültür Yayınları tarafından basıldı. Kitabı kitabevlerinden ve bambukultur.com adresinden temin edebilirsiniz.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku