Yücel Erten’den Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne kınama!

editor
1053 Görüntülenme

Yücel Erten, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şehir Tiyatrosuna ait, 2016’da ihdas edilmiş 15 adet ‘Sanatçı’ ve ‘Sahne Uygulayıcısı’ kadrosunu ‘ihtiyaç kalmadığından’ iptal etmesine tepki göstererek bir kınama mesajı yayımladı. Erten’in sosyal medya hesabından yayımladığı kınama mesajını okurlarımızla paylaşıyoruz:

KINAMA

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, Şehir Tiyatrosuna ait, 2016’da ihdas edilmiş 15 adet ‘Sanatçı’ ve ‘Sahne Uygulayıcısı’ kadrosunu ‘ihtiyaç kalmadığından’ iptal etmiş. İşten eleman çıkarma filan değil, kadroların ortadan kaldırılması. Kamusal tiyatro hayatımızda görülmüş, duyulmuş şey değil!

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı önermiş. (O başkanlıkta ‘insan’dan ve ‘eğitim’den ne anladıklarını merak ettim doğrusu!)

Meclis’te CHP’li 31, İyi Parti’li 15, DSP’li 4 ve Saadet Partili 1 üyenin oyuyla kabul edilmiş. (Antalya özelinde Millet İttifakının bu aymazlığı dudak uçuklatıcı!)

AKP’li 26 üye çekimser kalmış. (Gizli gizli avuçlarını oğuşturup sevindiklerini hayal edebilirim!)
‘İhtiyaç kalmadığından’ gerekçesi, yerel yönetimde sanat üretimine (Yani insana yatırıma!) gerek duyulmadığı anlamına gelir. (İktidar beslemesi taşeron kardeşlere hoşgeldin demektir!)

Biliyoruz , CHP’nin yerel yönetimler başarısından sonra giriştiği restorasyon dönemi, zorluklarla dolu. Ama bu tür kolaycılık ve sığlıklardan, kalıcı bir başarı doğmayacağı da açıktır. Kınamaktan geri duramam.

Tavsiyem, bu saçmalıktan geri dönülmesidir. Vebali büyüktür, aymazlar tarihine girer!

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku