Yeni Metin Atölyeleri’nin Başvuru ve Kayıt Süreci Başladı

editor
1363 Görüntülenme
GalataPerformun oyun yazarlığını geliştirmek adına hayata geçirdiği ve bugüne dek İspanya, Portekiz, Rusya, Romanya, İran, Yunanistan, İskoçya, İtalya, Fransa, Norveç ve İsveç gibi birçok ülkeden 40tan fazla oyun yazarı ve yönetmeni ağırladığı Yeni Metin Atölyelerinin başvuru ve kayıt süreci başladı.

GalataPerform’un Türkiye’de yeni oyun yazarlarının keşfedilmesi, yazarların ilk oyunlarının profesyonel tiyatrocularla buluşması, hem atölye katılımcılarının hem Türkiye’deki tiyatro seyircisinin uluslararası iş birlikleri sayesinde dünyadan örneklere ulaşabilmesi, yeni yazarlara ve yönetmenlere alan açılması amacıyla 2003 yılında başlattığı Yeni Metin Atölyeleri, yeni öğrencilerini bekliyor. 

Bugüne dek İspanya, Portekiz, Rusya, Romanya, İran, Yunanistan, İskoçya, İtalya, Fransa, Norveç ve İsveç gibi birçok ülkeden 40’tan fazla oyun yazarı ve yönetmeni ağırlayan, katılımcılarına her sene düzenlenen Yeni Metin Festivali’nde oyun ve projeleriyle görünür olma imkanı sunan Yeni Metin Atölyelerinde Oyun Yazarlığı Atölyesi ve Oyun Yazarlığında Ustalık Sınıfı Atölyesi başvuruları başladı. 

ZENGİN EĞİTMEN KADROSU

11 Kasım 2023 – 8 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Oyun Yazarlığı Atölyesi, haftada iki gün online buluşmalar olmak üzere hibrit yöntemle gerçekleşecek. Eğitim sürecinin ortasında ve sonunda İstanbulda iki ara kamp planlanmak üzere Eylül’de Ayvalık’ta katılımcı ve eğitmenleri bir araya getiren bir final kampı düzenlenecek. Online derslere ek olarak atölye katılımcılarına eğitim videoları ve oyun metinlerinden oluşan online eğitim seti verilecek. Oyun Yazarlığı Atölyesinde 3 ayın sonuna gelindiğinde birebir danışmanlık ve fikir üretim süreci başlayacak. Katılımcılar bu süreçte uzman eğitmenlerden danışmanlık alarak oyunlarını yazmaya başlayacaklar. 

Yeni Metin Oyun Yazarlığı Atölyesine genel kayıtlar 10 Kasım’a kadar sürecektir.

Oyun Yazarlığında UstaLAŞIN

18 Kasım 2023 – 8 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Oyun Yazarlığında Ustalık Sınıfı Atölyesi 18 Kasım’da başlıyor. Katılımcılar haftada bir gün Ferdi Çetin yönetiminde 7 aylık bir sürece dahil olacaklar. GalataPerform’un Genel Sanat Yönetmeni Yeşim Özsoy’un düzenli konuk olacağı derslere aynı zamanda alandan isimler de deneyimlerini paylaşmak üzere konuk olacak. Atölye sürecinin ilk 3 ayının sonuna gelindiğinde Yeni Metin Festivali 13’ün teması ilan edilecek ve “Danışmanına Sor” süreci başlayacak. Katılımcılar bu kapsamda derslere devam ederken eğitime konuk olarak katılan isimlerin de arasında olduğu bir ekipten metinlerini ve projelerini geliştirmeleri için danışmanlık almaya başlayacaklar. Katılımcıların atölyede geliştirdikleri oyunlar, Yeni Metin Festivali 13 programında değerlendirilecek. 

Yeni Metin Atölyeleri Oyun Yazarlığında Ustalık Sınıfı Atölyelerine genel başvurular

17 Kasım’a kadar sürecektir.

BURS BAŞVURULARI UZATILDI!

Katılımcılar 27 Ekim Cuma gününe kadar burs başvurularını yapabilirler. Atölyede 2 kişiye tam burs, 4 kişiye de yarım burs verilecektir. Burslu olarak yer almak isteyen katılımcılar yazdıkları oyundan bir bölümü özgeçmişi ve motivasyon mektubu ile birlikte  yenimetin@galataperform.com adresine gönderebilirler.

ERKEN KAYIT AVANTAJI

Katılımcılar 31 Ekim Salı gününe kadar erken kayıt yaparak toplu ödemede %15 indirim fırsatından yararlanabilir.

Atölyelere detaylı bilgi ve kayıt için galataperform.com/atolye ziyaret edebilir, yenimetin@galataperform.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0530 260 25 24

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku