Tiyatro Pera’dan İyi Haber: “Güzel Şeyler de Oluyor”

editor
Tiyatro Pera, sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yaparak Kasım ayında Şişli Blackout’taki depolarında kaybedilen aksesuvar ve kostümlerinin yeniden oluşturularak kendilerine teslim edildiğini bildirdi. Tiyatro Pera Sanat Yönetmeni Nesrin Kazankaya imzalı açıklama şöyle:
TİYATRO PERA’DAN SANATSEVER KAMUOYUNA DUYURU (2) GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR! İYİ HABER:

13 Kasım 2023’da sanatsever kamuoyuna bir şikayet duyurusunda bulunmuştum. Kültür Müdürü Gülayşe Erken’in sorumluluğundaki, Şişli Blackout’taki depomuz, büyük bir soygunla yok olmuştu. Tiyatromuzun İBB tarafından elimizden alınması ve ardından gelen bu büyük yıkım bizi, son büyük projelerimizi oynayamaz hale getirmişti.

Şimdi sevinerek bildiriyorum ki, İBB Kültür Daire Başkanlığı, son iki oyunumuzun tüm aksesuvar ve kostümlerini büyük bir çaba göstererek yeniden oluşturup, dün tarafımıza teslim etti. 22 yıllık birikimimizin kaybı hala büyük bir acı verse de, bu duyarlı davranış acımızı bir ölçüde hafifletti.

Sanki iki ayrı kurumla karşı karşıyayız. Kültür Müdürlüğü’nün hoyrat, aldırmaz, yıkıcı tavrı ve Kültür Daire Başkanlığı’nın sanatsever, zarif, duyarlı davranışı?

Bu nedenle Kültür Daire Başkanı T. Volkan Aslan’a, yanından çalışan ve eşyalarımızın bulunmasında büyük emek veren Rodizan Ürün, Ozan Varol, Simay Gözener’e yürekten teşekkür ederim.

Ülkemizde kötülüklerle, halkın seçtiklerinin kendi halkına baskıcı, çağdışı davranışlarıyla öylesine kuşatıldık ki, böylesi yapıcı bir yaklaşım karşısında şaşkınlık ve mutluluk içindeyiz.

Yerel yönetimlerle işbirliği içinde kentin sanat yaşamını güzelleştirecek tüm özel tiyatrolara, kendimize ve siz sanatsever kamuoyuna aydınlık günler diliyorum.

Nesrin Kazankaya

Tiyatro Pera Sanat Yönetmeni

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku