Sahne Pulchérie Mart 2024 Programı

editor
1165 Görüntülenme

Beyoğlu’nda 2013 yılından beri çeşitli tiyatro, performans ve dans etkinliklerine ev sahipliği yapan Sahne Pulchérie, Mart ayında yine dopdolu. Sahne Pulchérie’de Mart ayında seyirci karşısına çıkan tiyatro oyunları arasında Parrhesia 2 (Echoes Sahne & Tiyatro Kast), Disko Topu (Lemur Company), Kalabalık Duası (Fiziksel Tiyatro Araştırmaları), Bir Terennüm (Orchestra Theatre), F&Z (Sarı Sandalye), Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor ve Afet & Diana (BGST Tiyatro) yer alıyor. Teatral dans performansı GONG (GONG Sahne) da Mart ayında seyirci ile buluşmaya devam ediyor. Institut français Türkiye işbirliğiyle gerçekleşen ücretsiz film gösterimleri kapsamında ise bu ay, Sahne Pulchérie Kısalar Gecesi düzenliyor. Üç kısa filmden oluşan seçkide, Marthe Sebille’in yönettiği Que la bête monte (Let the Beast Ride), Özay Fecht’in oynadığı Cataracte ve 2023 Clermont-Ferrant Kısa Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü alan Will My Parents Come to See Me yer alıyor. 

Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor (BGST Tiyatro)

Mart Ayında Sahne Pulchérie’de: 

1 Mart Cuma: Parrhesia 2 – Echoes Sahne & Tiyatro Kast

2 Mart Cumartesi: Disko Topu – Lemur Company

9 Mart Cumartesi: Afet & Diana – Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

15 Mart Cuma: Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor – Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu

16 Mart Cumartesi: F&Z – Sarı Sandalye

22 Mart Cuma: Kısalar Gecesi – Film Gösterimi (ücretsiz etkinlik)

23 Mart Cumartesi : GONG – GONG Sahne

29 Mart Cuma: Bir Terennüm – Orchestra Theatre

30 Mart Cumartesi: Kalabalık Duası – Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Disko Topu (Lemur Company)

*Sahne Pulchérie’de tüm etkinlikler 20.30’da başlar. Ücretsiz film gösterimleri için rezervasyon gerekmemektedir. Tiyatro oyunları için her ekip biletlerini kendi satmaktadır. 

Sahne Pulchérie Hakkında: 

2013 yılında Arzu Bigat Baril’in sanat yönetmenliğinde açılan Sahne Pulchérie, Beyoğlu’nun keyifli bir sokağında, tiyatroyla beraber çağdaş dans, performans, kukla oyunu gibi farklı sahne sanatlarına yıllardır ev sahipliği yapıyor. Sezon gösterilerinden bir seçki sunma hedefiyle yola çıkan Sahne Pulchérie’nin bugüne dek ağırladığı topluluklar arasında, Semaver Kumpanya, Tiyatro Adam, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hayal Perdesi, Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Tiyatro BeReZe, Sarı Sandalye, Proje No2, Şermola Performans, Seyyar Sahne, Tiyatro Hemhâl, Tiyatro DEA, BGST Tiyatro, Fitiko Kumpanya, Kirpi Tiyatro, Talimhane Tiyatrosu, BAM, Mek’an Sahne ve Yolcu Tiyatro gibi birçok isim yer alıyor. Seyircilere cuma ve cumartesi akşamları kapılarını açan Sahne Pulchérie’deki birçok oyun Fransızca veya İngilizce üst yazıyla sahneleniyor.

Sahne Pulchérie

sahnepulcherie.com 

sahnepulcherie@sp.k12.tr

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku