Rutkay Aziz İmzasıyla “Bir Halk Düşmanı”, 8 Kasım’da CKM’de Prömiyer Yapıyor

editor
DÜNYADA ÇEVRE KİRLİLİĞİ KONUSUNDA YAZILMIŞ İLK TİYATRO OYUNU “BİR HALK DÜŞMANI”,  RUTKAY AZİZ İMZASIYLA SAHNEDE!

“BİR HALK DÜŞMANI”, USTA YÖNETMEN VE DUAYEN OYUNCU RUTKAY AZİZ’İN REJİSİYLE SEYİRCİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR.

PERDECİ OYUNCULARI – AYSA PRODÜKSİYON tarafından sahneye konulan oyun; bir bilim insanı ve aydının yalnız kalmak pahasına gerçekleri savunmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

8 KASIM ÇARŞAMBA AKŞAMI “CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE” PRÖMİYER YAPACAK OLAN OYUNDA RUTKAY AZİZ’E BİRBİRİNDEN DEĞERLİ OYUNCULAR EŞLİK EDİYORLAR. 

BİR HALK DÜŞMANI oyununda RUTKAY AZİZ’e eşlik eden isimler arasında ÖZCAN ALPAR, LEVEND YILMAZ, EBRU SAÇAR, ÖYKÜ ERASLAN, MEHMET KÜÇÜKGÜNAYDIN, LÜTFİ CAN BULUT, ENES SARI, SERTAÇ SAYIN, HÜSEYİN DEMİR, EMRE BOYUNEĞMEZ ve HÜSEYİN UÇURTMA yer almakta.

Tüm gelecek umudunu yeni kurulan kaplıca tesislerine bağlamış bir kent, bu projeyi gerçekleştiren doktorun büyük buluşuyla sarsılır. Başta Doktorun öz kardeşi olan Belediye Başkanı ve çıkar çevreleri bu buluştan rahatsız olur. Doktor şimdi gerçekleri saklayan bir kahraman mı olacak, yoksa doğru bildiğini söyleyen bir halk düşmanı mı?

Norveçli oyun yazarı Henrik Ibsen’in yazdığı BİR HALK DÜŞMANI, aynı zamanda dünyanın çevre kirliliği konusunda yazılmış ilk oyunu olma özelliğine sahiptir. Yönetmenliğini usta isim Rutkay Aziz’in yaptığı oyunun çevirisi Yılmaz Onay’a, dekor tasarımı Yücel Tanyeri’ye, dramaturgisi Sertaç Sayın’a ait. Oyunda Andaç Sayın ve Enes Sarı yönetmen yardımcıları olarak görev almaktalar.  Dekor realizasyonu Seran Kavurt’a, fotoğraflar Mehmet Turgut’a, afiş tasarım Dilek Seferoğlu’na ait. Hale Algabri de asistan olarak görev almakta. 

Oyun, 8 Kasım CKM Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki prömiyerinden sonra,  Kasım ayı boyunca 10 Kasım’da Mecidiyeköy Trump Sahne’de, 18 Kasım’da  Başakşehir  MOİ Sahne’de, 23 Kasım’da Kozyatağı KOZZY’de, 30 Kasım’da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahnelenecektir. 

Biletler: Biletix, Biletinial ve Mobilette.  

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku