Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu’ndan Dünya Prömiyeri: “Hamlet’in Bütün Ölüleri”

editor
779 Görüntülenme
Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, 11 Şubat günü saat 21:00’de “Hamlet’in Bütün Ölüleri” oyununun dünya prömiyerini gerçekleştiriyor.
HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ”
 

IŞIĞINIZI KAPATIN OYUNUNUZU BAŞLATIN

W. SHAKESPEAREin Hamlet isimli oyunundan yeniden yazım” tekniği kullanılarak E. Feza SOYSAL tarafından yazılan ve yönetilen HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ; Hamlet oyununun bittiği yerden ve oyunda ölümü gerçekleşenlerin ağzından bir anlatılar bütünü olarak kurgulanmıştır.

Sıradan bir ölümlü olduğunu unutan güç tutkunlarının; toplumu ”enfekte” etmekle yetinmeyip, devletin de entübe” olmasına yol açan tutumlarının anlatıldığı HAMLET’İN BÜTÜN ÖLÜLERİ, bu oyun için özel olarak tasarlanmış, dokuz odalı bir konteynerde sergilenecektir.

Işığınızı Kapatın Oyununuzu Başlatın” mottosuyla, oyunu başlatma konforunu seyircinin kullanımına sunan oyun, bir İLK DENEYİM iddiası taşımaktadır.

Salgın koşullarına göre düzenlenmiş, hijyen kurallarına uygun, yeni normal sürecine uyumlu olarak her defasında bir seyirciye oynanacak olan oyun, aynı zamanda dijital ortamda canlı olarak her yerden izlenebilecektir. 11 Şubat 2021 Perşembe saat 21.00’de Nilüfer Belediyesi Halkevi Cumhuriyet Meydanı’nda DÜNYA PRÖMİYERİ yapacak oyunda Batuhan PAMUKÇU, İbrahim ERSOYLU, Ali DÜŞENKALKAR, Ayşe GÜLERMAN, Adem MÜLAZİM, Mesut ÖZSOY, Ebru KARA(Konuk Oyuncu), Mert TİRYAKİ ve Selçuk YÖNTEM (Video Performans) rol almaktadır.

Oyunun biletleri 08 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 12:00’de bilet.nilufer.bel.tr üzerinden satışa sunulacaktır.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku