Neslihan Yalman’ın “Sakıncalı Görülmüştür” Kitabı Çıktı!

editor
Neslihan Yalman’ın 8. şiir kitabı “Sakıncalı Görülmüştür” Plüton Yayınları tarafından yayımlandı.

Tiyatro ve deneme dahil toplam 11 kitap çıkaran yazar, daha önce de “Kadın Harekâtı” adlı bir derginin genel yayın yönetmenliğini üstlenmişti. Dergi 5 sayı çıktı. Son sayısı ise kitap formatında “Kadın Harekâtı 6- Kaçak Veda” adıyla ŞeyKitap Yayınları tarafından basıldı. “Sakıncalı Görülmüştür”, Yalman’ın dergilere ve kitaplara alınmayan, sansüre uğratılmaya çalışılan şiirlerini içeriyor.

Sanatçı, görsellikle şiiri bir arada tuttuğu politik eserleriyle de dikkat çekiyor. Bu kitap, Yalman’ın dünyaya kimi yerde bilimkurgudan ve sosyal medyadan; kimi yerde psikolojiden ve sosyolojiden baktığı çok yönlü bir evrene işaret ediyor. Kitapta hemen hemen birçok konuda şiir yer alıyor. Şair, kadın olmanın sıkışmaklığını da kendine has protestliğiyle dile getiriyor. Ülkemizdeki şairler arasında farklı bir sese sahip olan sanatçı, şiirle geliştirdiği özel tarzıyla ve yaşamdaki duruşuyla sanatta özgün bir yeri tamamlıyor. 

Kitabın Künyesi:
Yayın Tarihi: 13.11.2023
ISBN: 9786256892088
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 80
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13 x 19.5 cm
“Sakıncalı Görülmüştür” kitabını aşağıdaki sayfadan temin edebilirsiniz: https://www.kitapyurdu.com/kitap/sakincali-gorulmustur/665087.html&publisher_id=10829
0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku