Mekan Artı, Oyunlarını Youtube Kanalından Yayımlıyor

editor

Mekan Artı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada oyunlarını youtube kanalından yayımlayacağını duyurdu. Mekan Artı’dan yapılan açıklama şöyle:

Dünya genelinde yayılan ve ciddi kayıplara sebep olan koronavirüsü (Covid -19) salgını sebebiyle zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmamanın önemini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Mekan Artı olarak evde kaldığınız süreci daha kolay, keyifli ve tiyatrodan uzak kalmayarak geçirmeniz için oyunlarımızı YouTube kanalımızdan sizlerle buluşturmak istiyoruz.

Bundan böyle HER PERŞEMBE geçmiş yıllarda sahne almış bir oyunumuzu siz tiyatroseverlerin erişimine açıyoruz.

Yayınlanacak kayıtların hiç birinin yayınlanmak üzere çekilmediğini, tiyatromuzun arşivine konmak üzere çekildiğini bilmenizi isteriz. Bu nedenle bazı oyunların görüntü kalitesinde veya kaydında aksamalar olabilir. Anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Bu hafta yayınlayacağımız ilk oyun 2013-2018 yılları arasında sahnelenmiş ve büyük ilgi görmüş “80’lerde Lubunya Olmak”!

“80’lerde Lubunya Olmak” oyununda en genci bugün 50 yaşında olan dört Trans birey bize Türkiye’de Lubunya olmanın genel ve özel tarihini anlatıyorlar.

İyi Seyirler Dileriz!

Haftaya yeni bir oyunla görüşmek üzere!

NOT: Oyunları tiyatro sahnesinde, birlikte izlemek için şimdilik #EvdeKal

“80’lerde Lubunya Olmak” oyununu izlemek için: https://youtu.be/eIl4LcvglZA

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku