Kumbaracı50 Çevrimiçi Çocuk Atölyeleri Başlıyor!

editor
956 Görüntülenme

Kumbaracı50 tarafından düzenlenen çevrimiçi çocuk atölyeleri Pazar günü yayımlanacak Masada Masal Atölyesi ile başlıyor.

MASADA MASAL ATÖLYESİ

Eğitmen: Şirin Keskin İndere
çevrimiçi atölye / ZOOM

ATÖLYENİN AMACI:

Çocuklar masal dinlerken tamamen kendi hayal güçleri ile kendi masal kahramanlarını yaratırlar. Masalın kahramanı ile girdikleri maceralı yolculukta birlikte heyecanlanır, birlikte eğlenir ve mücadele ederler. Tüm duyguları harekete geçen çocuk, yaşadığı deneyimle empati becerilerini güçlendirir, özgüveni artar. İzlediği tasarımın yalınlığı sayesinde ‘ben de yapabilirim’ duygusuna kapılacaktır.

İÇERİK:

• Hoş geldin şarkısı ile tanışma

• Masa Tiyatrosu (Waldorf Pedagojisi’nden ilhamla hazırlanmış 3+ yaş grubu için uygun bir Rus Halk Masalı anlatılacaktır.

• Sanat El Becerileri

 

3-5 YAŞ* / KAYIT OL
Tarih: 16 Mayıs Pazar
Saat: 11.00 – 11.45
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 45 dak
Ücret 85 TL (KDV dahil)
*ebeveynle katılım gereklidir.

6-8 YAŞ* / KAYIT OL
Tarih: 16 Mayıs Pazar
Saat: 12.00 – 12.45
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 45 dak
Ücret 85 TL (KDV dahil)
*ebeveynle katılım gereklidir.

 

Gerekli Malzemeler

Kayıt yaptırdığınızda e-mail adresinize, PDF dosyası olarak bir görsel gönderilecektir. Atölye öncesi belgenin çıktısı alınmalı ve şekillere uygun kesilip atölyeye hazır hale getirilmelidir. Makas, ip, renkli boya kalemleri, yapıştırıcı, dondurma çubuğu veya yerine geçebilecek pipet, kalem ya da ağaç dalı atölye esnasında katılımcının yanında bulundurması gereken malzemelerdir.


Eğitmen

 

Şirin Keskin İndere

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi G.S.F Tiyatro Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu. İstanbul Devlet Tiyatroları, Avcılar Belediye Tiyatrosu, HUGO ve Tolga Abi Çocuk Tiyatrosu, Tiyatro Mİe, Tiyatro Akkaş, Zorlu Çocuk Tiyatrosu oyuncu olarak görev aldığı kurumlardır. 2012 yılında Altıdan Sonra Tiyatro’da oyunculuk ve yönetmen yardımcılığı yaptı. 2014 yılında İstanbul Drama Sanat Akademi’nin MEB Onaylı Yaratıcı Drama Liderlik Sertifika Programını başarıyla tamamladı. 2015 yılında SEİBA Uluslar Arası Anlatı Merkezi’nde ki Dr. Ayşe Senem Donatan “Çocuklara Nasıl Masal Anlatmalıyım” Nazlı Çevik Azazi “Masal Evi’ne giriş” sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır. 2017 yılında Çağdaş Drama Derneği’nin “Okul Öncesinde Yaratıcı Drama Eğitmenliği” sertifika programını tamamladı. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslar Arası Hikaye Anlatıcılığı Kongresinde Hazırlık Çalıştayı’nda görev almıştır. Halen AUZEF İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde okumaktadır. 2014 doğumlu kızı ile birlikte Waldorf anaokullarında çeşitli ebeveynli oyun gruplarına katılmış, Masa Tiyatrolarını deneyimlemiştir. Kadıköy Çocuk Kütüphanesi’nde ve Wapiyon Center for Creativity’de Masal Atölyesi yürütücülüğü yapmıştır. Hayalperest Kukla Tiyatrosu’nun kurucu ortağıdır.

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku