“Joko’nun Doğum Günü”, 100. ve Son Kez 24 Mayıs’ta Seyircisiyle Buluşacak

editor
1305 Görüntülenme
Yolcu Tiyatro’nun 1 Ekim 2016’da prömiyer yapan oyunu “Joko’un Doğum Günü”, 24 Mayıs günü saat 20:30’da Oyun Atölyesi’nde 100. kez seyircisiyle buluşacak. Oyun, altı yıllık başarılı serüvenini bu gösterimle birlikte noktalayarak sahnelere veda edecek.

Oyun Hakkında:

Yolcu Tiyatro, çağdaş sanat hayatının önde gelen isimlerinden Fransız yazar Roland Topor’un ‘Joko’nun Doğum Günü’ oyununu ilk kez 1 Ekim’de Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahnelemişti.

Oyunun yönetmenliği Ersin Umut Güler‘eçevirisi ise Mine G. Kırıkkanat’a ait.

Yüksek performans gerektiren, hareket tasarımı ile projection mapping teknolojisini birleştirerek sunan oyunun oyuncu kadrosunda Erdem Kaynarca, Cenk Dost Verdi, Yasemin Ertorun, Burak Üzen, elif Arman, Seyhan Gülbahar, Caner Taş ve Özlem Yılmaz yer alıyor.

Sistemin, insan bedenini ve aklını kontrol altına alma hırsını, ezen ezilen ilişkisi üzerinden absürd bir anlatım biçimi ile anlatan oyun; su deposunda işçi olarak çalışan Joko ‘nun başından geçenleri anlatıyor.

Joko “Bir de sizleri taşımaya başladığımdan beri yere bakıyorum hep, daha önce göğe bakardım…” cümlesiyle de  halkın sırtından geçinenlere gönderme yapıyor.

Oyunun Künyesi:

Yazan: Roland Topor
Yöneten: Ersin Umut Güler
Çeviri: Mine G. Kırıkkanat
Hareket Tasarımı : Selçuk Göldere
Animasyon Tasarımı, Müzik : Tufan Dağtekin
Kostüm Tasarımı : Makbule Mercan
Işık Tasarım : Alev Topal
Sahne İllüstrasyonları : Can Badur

Biletler: https://www.oyunatolyesi.com/koltuk-secimi?eid=14652

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku