İzBBŞT’den İzmir’in Yeni Yüz Yılına Armağan: “Benim Naçiz Vücudum”

editor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonda merakla beklenen oyunu ‘Benim Naçiz Vücudum’un prömiyeri, Kültürpark İsmet İnönü Sahnesi’nde gerçekleşti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür sanat şehri haline getirme vizyonu doğrultusunda kurulan, Kurucu Genel Sanat Yönetmenliğini Yücel Erten’in yaptığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT), ‘Benim Naçiz Vücudum’ adlı oyun ile seyirci karşısına çıktı. Yücel Erten’in yazıp, yönettiği; müziklerini Cem İdiz’in bestelediği oyunun dünya prömiyeri Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım’da, İzmir Şehir Tiyatroları İsmet İnönü Sahnesi’nde yapıldı. İzmir’in kurtuluşunun 100. yılına armağan olarak hazırlanan ‘Benim Naçiz Vücudum’un prömiyerine

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzBBŞT Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Günay, bürokratlar ve sanatseverler katıldı. Zaman zaman salonda duygusal anların yaşanmasına da neden olan oyun, izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Biletleri şimdiden tükendi

12-13 Kasım ile 24-25-26 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşacak olan oyunun, kasım ayındaki biletleri ise prömiyerden günler önce tükendi. Gelecek aylarda yapılacak gösterimlerin biletleri kultursanat.izmir.bel.tr internet sitesinin yanı sıra İzmir Şehir Tiyatroları gişelerinden satışa sunulacak. 

Benim Naçiz Vücudum hakkında

‘Benim Naçiz Vücudum’, Atatürk’e yapılmaya çalışılan suikast süreci etrafında Genç Cumhuriyete karşı girişilen planları konu alıyor. Yücel Erten’in yazıp, yönettiği, Cem İdiz’in beste ve müziklerini yaptığı ‘Benim Naçiz Vücudum’, belgesel oyun ile sahne kantatının bir alışımı olarak seyirci karşısına çıkıyor. Kalabalık oyuncu kadrosu ile dikkat çeken oyunun sahne tasarımını Anıl Işık, giysi tasarımını Deniz Çağrı Bilgili, ışık tasarımını ise Ayşe Sedef Ayter üsleniyor.

2

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku