Istanbul Fringe Festival’de Atölyeler

editor
1366 Görüntülenme
Istanbul Fringe Festival 2023 programında yine birbirinden renkli atölyeler var. Hafta boyunca katılabileceğiniz atölyeleri sizin için derledik. 

Mihir Grover ile Modern Dans ve Doğaçlama Atölyesi

Bu atölye, ağırlık değişimini anlamaya, nefes alma, algılama ve tepki verme ile doğaçlama yapma araçlarıyla birlikte boşlukta hareket etmeye odaklanır. Sınıf ilerledikçe, temel hareketimizi zorlamak için hız ve alan kullanımındaki varyasyonlarla da çalışıyoruz.

Mihir, 10 yıl boyunca Terence Lewis Çağdaş Dans Topluluğu ile eğitim aldı ve performanslar sergiledi. Viyana’daki Impulstanz Dans Festivali’nde, eğitim almak için burs kazandı. Ayrıca 10 ay boyunca Kibbutz Contemporary Dance Company’nin dans yolculuğu programında eğitim aldı ve 2 yıl boyunca İsrail’de Fresco Dance Company ile dans etti.

Tarih: 18 Eylül 2023
Saat: 11.00
Yer: Çıplak Ayaklar Dans Stüdyosu
Eğitmen: Mihir Grover (Hindistan)

*Atölye dili İngilizce olacaktır.

Biletler

 

Mihir Grover ile Zemin Tekniği Atölyesi

Atölye, momentum içeren ağırlık kaydırma tekniğine ve zeminde eriyerek ve iterek vücudun bir araç olarak nasıl kullanılacağını anlamaya odaklanmaktadır. Dinamik Floorwork koreografisi ile ilgili temel tekniğin kullanımına meydan okumak.

Tarih: 18 Eylül 2023
Saat: 14.00
Yer: Çıplak Ayaklar Dans Stüdyosu

Eğitmen: Mihir Grover (Hindistan)

*Atölye dili İngilizce olacaktır.

Biletler

 

Bedeni Enstrümanlaştırma Atölyesi – The How Theatre

“Bedeni Enstrümanlaştırma”, Yaratıcının bedeniyle yeniden bağlantı kurmasına yardımcı olmak için grup dinamiklerini, hayal gücünü, ortak çalışmayı ve bedenin fiziksel mimarisini kullanan iki saatlik bir fiziksel tiyatro atölyesidir.

Bu atölye, David Glover (Oyuncu, Performans Sanatçısı, Şair) ve Tana Sirois’in (Oyuncu, Sanatçı) liderliğindeki hafif bir kolektif çalışmayla başlıyor. Omurgayı harekete geçirmeye odaklanacağız.

Tarih: 20 Eylül 2023
Saat: 10.00
Yer: Hope Alkazar

Eğitmen: The How Theatre (ABD)

*Atölye dili İngilizce olacaktır.

***Atölye ücretsizdir, kayıt yaptırmak gerekmektedir.***

Kayıt Linki

 

Hareket ve Oyun Atölyesi – HAROLAB

Hareket, tüm hayal kırıklıklarının ilacıdır. Vücudumuz ya da hareket etme potansiyelimiz şüphesiz hayal edebileceğimizden daha üretkendir. Sadece oyun için oynamak, bir çocuk gibi saf keyif almanın peşine düşmek en izlenir gösteriyi yaratacaktır. Oyuncu dünyaya, oyuna, oyun arkadaşlarına, oyun metnine reaksiyon verirken muhakkak elindeki tüm silahları kullanmak isteyecektir. Akıl ve beden! Oyuncu çoğu zaman aklın bedene rehberliğinde reaksiyon verir, peki tersini denenebilir mi? Bu atölyede yukarıda yer alan varsayımlara ve sorulara cevap aranacak, muhtemelen bulunmayacak, mutlaka eğlenilecektir.

Tarih: 22 Eylül 2023
Saat: 11.00
Yer: Tiyatro BeReZe

Eğitmen: Doğa Nalbantoğlu (Türkiye)

Biletler
Çağdaş Dans ve Hareket Atölyesi – JANUSH DANCE

Atölye, spinal aktivasyon için dairesel hareketler gibi ısınma hareketleri, zemin çalışmaları ve sıçramalar dahil olmak üzere kısa cümlelerle uygulama alanının tam olarak kullanılması sayesinde, sadece fiziksel beden değil, aynı zamanda zihin-beden bağlantısı, uzay-zaman ve yerçekimi farkındalıkları ile başlar ve katılımcıyı sınıfın ana gövdesine hazırlamak için artan yoğunlukta devam eder. Atölyenin temel içeriği olan doğaçlama yolları ile hem grup dinamiği hem de bireysel anlamda, kişilerin beden-zihin bütünlüğü üzerinden keşfi amaçlanır. Atölye sırasında bazen fiziksel kondisyonun sınırları zorlanır. Amaç, bireyi düşünsel boyuttan çıkararak bedeninde oluşturduğu fiziksel seyahatinde özgün hareket yaratımına ulaşmasını desteklemektir.

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku