İsrail’de Koronavirüs Aşısı Olanlar Tiyatrolara Gidebilecek

editor
590 Görüntülenme

Koronavirüs aşı kampanyasını dünya çapında en iyi yürüten ülkelerden biri olan İsrail’de aşı olanlara günlük hayatta ayrıcalık tanınan dönem başladı.

İsrail’de koronavirüs aşısı olanlar ya da Covid-19 olup iyileşenler bugünden itibaren kapsamlı ayrıcalıklardan yararlanmaya başladı. Söz konusu kişiler, kendilerine verilen “Yeşil Pasaport” adlı belge ile tiyatrolar, spor salonları, oteller, spor müsabakaları vb. faaliyetlerden yararlanabilecek.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan İsrail Sağlık Bakanı Yuli Edelstein 3,2 milyondan fazla İsraillinin bu avantajlardan derhal yararlanmaya başlayabileceğini ifade ederek, amacın ülke ekonomisine ivme kazandırmak olduğunu vurguladı.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da cumartesi günü, “Yeşil Pasaport ülkedeki kısıtlamaları kademeli olarak kaldırıyor” ifadesini kullanmıştı.

İsrail, diğer ülkelerle kıyaslandığında dünya çapında koronavirüse karşı aşı kampanyasında en başarılı ülkelerden biri olarak gösteriliyor. 9,3 milyon nüfusa sahip ülkede an itibariyle 16 yaşın üstündeki herkes aşı olabiliyor. Vaka sayıları ise geçtiğimiz haftalarda sürekli düşmesine rağmen hala yüksek bir seviyede bulunuyor.

Kaynak: https://www.dw.com/tr/israilde-normalle%C5%9Fmenin-ilk-ad%C4%B1mlar%C4%B1/a-56640521

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku