“İki Bekâr” ve “Otelde Cinayet” Oyunları 13-14 Ocak’ta Duru Ataşehir’de

editor
363 Görüntülenme

Duru Tiyatro’nun komedi oyunları “İki Bekâr” ve “Otelde Cinayet”, yeni yılda da tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Emre Kınay ve Evrim Alasya’nın aynı sahneyi paylaştığı müzikli komedi oyunu “İki Bekâr” 13 Ocak Perşembe akşamı; ihanetle ve cinayet planlarıyla örülü komik bir aşk üçgenini sahneye taşıyan “Otelde Cinayet” ise 14 Ocak Cuma akşamı Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Başlama saati 20.00 olan oyunların biletleri gişede, biletix.com ve biletinial.com’da! 

5. sezonunda seyircilerden yoğun ilgi görmeye devam eden “İki Bekâr”da Shanette ile Jack’in komik hikâyesi, arkadaşlarının çöpçatanlığıyla bir düğün davetinde aynı masaya oturmalarıyla başlıyor. Birine, bir ilişkiye ihtiyacı olan Shanette Jack’i adım adım izliyor, Jack ise korkuyor; bir ilişkiden, bağlanmaktan, terk edilmekten, aldatılmaktan, soyulmaktan! En çok da çatlak Shanette’ten korkuyor ama Shanette kararlı ve ısrarcı, vazgeçmeye hiç niyeti yok… Amerikan tiyatrosunun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı “İki Bekâr”ın yönetmen koltuğunda Emre Kınay oturuyor. Emre Kınay ve Evrim Alasya’nın birlikte rol aldığı oyunda, Duru Tiyatro’nun Serdar Aslan, Zafer Aslan ve Tarkan Tekyıldız’dan oluşan orkestrası Durucazzz! da ikiliye canlı performanslarıyla eşlik ediyor ve seyircilere müzikal tadında kahkaha dolu bir 2 saat sunuyor. 

Duru Tiyatro’nun yüksek tempolu yeni kara komedi oyunu “Otelde Cinayet”te ise Ayumi Takano, Cem Yanılmaz ve Ali Dağhan Balaban birlikte rol alıyor. Sam Bobrick ve Ron Clark’ın kaleme aldığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirdiği “Otelde Cinayet”in genel sanat yönetmenliğini Emre Kınay, yönetmenliğini ise Cem Yanılmaz üstleniyor. Mitchell Lovell ve Arlene Miller birbirlerini deliler gibi seven bir çifttir. Ancak bir problem vardır: Arlene’nin kocası Paul Miller. İki sevgilinin Paul’ü ortadan kaldırmak için kurdukları cinayet planı, komik ve bir o kadar da karmaşık bir duruma dönüşecektir.

“İki Bekâr” oyunu 13 Ocak 2022 Perşembe akşamı, “Otelde Cinayet” oyunu ise 14 Ocak 2022 Cuma akşamı Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Başlama saati 20.00 olan oyunların biletleri gişeden, biletix.com ve biletinial.com adreslerinden temin edilebilir. 

Adres: Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi

Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No. 10 A -1 Ataşehir/İstanbul

Tel: 0216 338 56 86 – 0549 553 19 79

Bilgi için: durutiyatro.com

instagram.com/durutiyatro

DURU TİYATRO HAKKINDA

Mart 2005’te kurulan tiyatro topluluğu, bir repertuar tiyatrosu olarak yaşamına başladı. Eylül 2007’de “Maarif Kültür Merkezi” projesine başlarken, çağdaş bir kente yakışan, “duru” bir tiyatro yaratma düşüncesiyle yola çıkan Duru Tiyatro, 5 Ocak 2008’de, 8 dalda “En İyi” ödülleriyle ödüllendirilen ve Yılın Oyunu seçilen “Bana Bir Picasso Gerek” adlı oyunuyla perdelerini açtı.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku