“Gündüz Niyetine” Dijital Platformda!

editor
1,4K Okunma

2017 yılında aramızdan ayrılan Ayşe Selen ile Şehsuvar Aktaş’ın rol aldıkları, Tiyatrotem’in oyunu Gündüz Niyetine, sahheport dijital platformunda yayımlanıyor. 

Oyun Hakkında:

Tiyatrotem’in oyunu Gündüz Niyetine iki “hayalbazın”, sözüm ona topluca kötü bir rüya görmüş olan seyircilerine, Alfred Jarry’nin Zincire Vurulmuş Übü oyunundan sahneler aktararak bu rüyayı hayra yorma gayreti üzerine kurulu. Oyunda hikâye anlatma, gölge oyunu teknikleri iç içe geçirilerek kullanılmakta.

Alfred Jarry’nin Zincire Vurulmuş Übü’süne gelince, Polonya tahtını ele geçirip kanlı bir iktidar sürmüş olan Übü Baba ve Übü Ana sonunda tahttan indirilmiş ve bu ülkeden kovulup ülkesi Fransa’ya geri dönmüştür. Bundan böyle efendi değil de köle olmaya karar veren Übü Baba ile bu yolda kocasına destek veren Übü Ana’nın hikâyesini konu alan oyun keskin, ayrıksı mizah anlayışıyla, insanlığın en grotesk, en kıyıcı yanını bugün için bile alışılmadık bir biçimde gözler önüne serer.

Jarry bu metninde zalimlik, tiranlık, özgürlük, kölelik gibi kavramlarının nasıl iç içe geçtiğini, böylece bu kavramların içlerinin nasıl farklı doldurulabileceği ve sonuçta nasıl saçma olana indirgenebileceği ortaya koyar.

Oyunun Künyesi:

Çeviri, Dramaturgi ve Metin Düzenleme, Sahne Tasarımı

Şehsuvar Aktaş
Ayşe Selen

Üçüncü Göz
Ayşe Bayramoğlu

Oyuncular
Şehsuvar Aktaş
Ayşe Selen

İzlemek için : https://sahneport.com/title/gunduz-niyetine/

 

Erişim Şartları:

  • Bu etkinlik kayıt şeklinde gerçekleşecektir. Satın alınan biletler ile sadece etkinlik yayınına erişim olacaktır.
  • Yayın Sahneport.com üzerinden izlenebilecektir.
  • Yayın bileti satın alındıktan sonraki 48 saat boyunca geçerlidir.
  • Yayına erişim 48 saatlik süreç sonunda sona erecektir.
  • Yayını, yansıtarak TV, bilgisayar, tablet ya da telefonunuzdan izleyebilirsiniz.
  • Aynı IP üzerinden tek kullanıcı ile giriş yapılabilecektir.
  • Yayın sırasında, elektrik, internet kesintisi meydana gelmesi veya kişisel sebeplerle yayının tanımlanan lisans süresinde tamamlanamaması ve bu sebeplerle etkinliğin bir kısmının veya tamamının izlenememesi kullanıcının sorumluluğundadır.
  • Yayın hakları Sahneport’a aittir. Usulsüz şekilde kaydedilmesi, yayınlanması veya pazarlamaya çalışılmasının tespiti halinde hakkınızda hukuki süreç işletilecektir.
  • Yayın sırasında bir aksilik yaşandığı takdirde, destek@sahneport.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku