Grevdeki Bakırköy Belediyesi İşçileri Yanıtlıyor: “İşçi Sanattan Anlar Mı?”

editor
1155 Görüntülenme
Bakırköy Belediyesi işçileri, grevlerinin 67. gününde Emek Partisi’nin Bakırköy Belediyesi işçilerini ziyaret ettiği esnada yaptığı bale gösterisi ile işçilerin mücadelesine destek veren Ekim Deniz Akarslan’a teşekkür etti.

Evrensel gazetesinden Murat Uysal’ın haberini aktarıyoruz:

Grevdeki Bakırköy Belediyesi işçileri, işçinin sanatla da baleyle de ilgilenebileceğini söylerken bir Bakırköy Belediyesi işçisi, “Mesai dışında da bir sosyal hayatımız var. Bir sanatçı kadar olmasa da sanattan anlarız. Tiyatro izlemeyi, bale gösterisine gitmeyi oldukça seviyoruz. Maddi gücümüz yettiği kadar sanatın içinde var olmaya çalışıyoruz. Bize o anları yaşatan, gösterisiyle bize destek olan arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SANATTAN SADECE ZENGİNLER ANLAMAZ”

“İşçi sanatın ta kendisidir” diyen Bakırköy Belediyesi işçisi Ali Rıza Çınar, “Yaklaşık 200 işçi var şu anda burada. Bu işçilerin arasında resim öğretmeni var, müzik öğretmeni var, dans öğretmeni var, anaokulu öğretmeni var çeşitli meslek gruplarından birçok insan var burada. Ben temizlik işçisiyim mesela benim hayatımda sanat olmaz mı? Herkesin hayatında olması gerektiği gibi benim hayatımda da sanattan bir parça var. İşçi sanattan anlamaz diye bir şey yok” diye konuştu.

Ekim Deniz Akarslan’ın gösterisini değerlendiren Çınar, “Çok beğendik, benim oğlum da dans kursuna gidiyor. Gösteriden sonra sohbet ettik arkadaşla” dedi.

İşçinin hayatının çalıştığı 8-10 saatten ibaret olmadığını söyleyen İsmail Uluçay, “İşçi çalıştığı saat içinde emeği karşılığında bir ücret talep eder, o ücretini alır ve bir sosyal hayatı vardır. Bu sosyal hayatın içerisinde dans da olabilir, müzik de olabilir, spor da olabilir. İşçi de bir insandır, toplumun bir ferdidir, sanattan sadece zenginler anlamaz” diye konuştu.

Videoyu izlemek için:

Kaynak: https://www.evrensel.net/haber/451633/isci-sanattan-anlar-mi-grevdeki-bakirkoy-belediyesi-iscilerine-sorduk

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku