Devlet Tiyatroları Perdelerini Ücretsiz Açacak

akdeniz
817 Görüntülenme

”27 Mart Dünya Tiyatro Günü Ücretsiz Temsillerle Kutlanacak”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, ‘27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde sahneleyeceği 30 farklı oyunu tiyatroseverlere ücretsiz sahneleyecek.

Sanatseverler Devlet Tiyatroları’nın 10 yerleşik bölgesindeki 20 sahnesinde ve Samsun, Elazığ, Kahramanmaraş, Bartın, Aydın ve Rize turne sahnelerinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek.

Toplamda 8 bin 500 kişinin ücretsiz tiyatro izlemesini sağlayacak etkinlikte 7 oyun da çocuklar için sahnelenecek.

Biletler bugünden itibaren Devlet Tiyatroları’nın gişelerinden ya da ilgili müdürlüklerden temin edilebilecek.

Sahne sanatlarının  insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirciyle daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı arttırmak için bir fırsat olarak görülen 27 Mart Dünya Tiyatro Günü, uluslararası işlevlerinin yanı sıra ulusal ve bölgesel tiyatro gruplarının bir araya gelmesinde de rol oynamaktadır.

Bu kapsamda Adana Devlet Tiyatrosu ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen ‘Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nin 20’ncisi 27 Mart Salı günü başlayacak ve çok sayıda tiyatro grubunu Adana’da bir araya getirecek.

Ücretsiz izlenebilecek oyunlar ve sahneleri şöyle:

Ankara Devlet Tiyatrosu,  ‘Grönholm Metodu’nu Büyük Tiyatro Sahnesinde; çocuk oyunu ‘Arkadaş’ı ve ‘Yedi Kocalı Hürmüz’ü Şinasi Sahnesinde; çocuk oyunu ‘Altın Kız’ı ve ‘Kaç Baba Kaç’ı Altındağ Tiyatro Sahnesinde; ‘Eyvah Nadir’i Stüdyo Sahnesinde; ‘Nehir’i Oda Tiyatrosunda; çocuk oyunu ‘Tembel Memiş’i ve ‘Anna Karanina’yı Cüneyt Gökçer Sahnesinde, İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yanık’ı Küçük Tiyatroda ve ‘Mehmet Akif’i Kahramanmaraş’ta tiyatroseverlerle buluşturacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu, ‘Günün Çorbası’nı Cevahir Sahneleri Salon 1’de; ‘Karmakarışık’ı Cevahir Sahneleri Salon 2’de; ‘İstasyon’u Üsküdar Stüdyo Sahnesinde; ‘Romeo ve Juliet’i Üsküdar Tekel Sahnede ve ‘Tamamen Doluyuz’u Küçük Sahnede; sahneleyecek.

İzmir Devlet Tiyatrosu, ‘Haydi Karına Koş’u Konak Sahnesinde ve ‘Hastalık Hastası’nı Aydın’da tiyatroseverlerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu, “Bana Mastika’yı Çalsana” adlı oyunu Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde seyirciyle buluşturacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan ‘Define Adası’nı Atapark Haluk Ongan Sahnesinde ve ‘Karanlıkta Komedi’yi Rize’de temsil edecek.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, ‘Savaş Alanı Gibi Kadın’ adlı oyunla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde ve ‘Ruhlar Gelirse’ adlı oyunla da Samsun’da seyirciyi selamlayacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu olan “Midas’ın Kulakları”nı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahnede görücüye çıkaracak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu, ‘Dış Ses’i Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, çocuk oyunu ‘Pinokyo’yu ve ‘Mösyö De Pourceaugnac’ı Bartın’da sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu, çocuk oyunu ‘Elmadaki Barış’ı Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde seyirciyle buluşturacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu, ‘Kendime Kıyamam’ı Atatürk Kültür Merkezi Sahnesinde seyirci karşısına çıkaracak.

Van Devlet Tiyatrosu, ‘Tek Daire İki Aile’ oyunuyla Elazığ’da tiyatroseverleri selamlayacak.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku