Çocuk Oyunu “ARİDU – Galaktik DJ”, Bugün Bursa’da Prömiyer Yapıyor

editor
1174 Görüntülenme

Atta Festival, Caféturc Music & Arts ve Biz Platform’un yapımcılığını üstlendiği interaktif çocuk oyunu “ARİDU – Galaktik DJ”, bugün saat 20:00’de Bursa-Nilüfer Nazım Hikmet Kültürevi’nde prömiyer yapıyor.

7 yaş üstü çocuklar için tasarlanmış yenilikçi ve multidisipliner bir performans olan ARİDU – Galaktik DJ”, interaktif özelliğiyle seyirciyi hikayenin bir parçası haline getiriyor.  Oyun; beden müziği, sihir, çağdaş dans, sirk ve soundpainting gibi performans sanatlarının bileşimini seyirciyle buluşturuyor.

Yaratım süreci Ayvalık, İstanbul ve Bursa’da yürütülen oyunun düzenlenen açık provalarla doğrudan çocukların yaratıcı katkılarıyla son halini aldı.

Yapım sürecine Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun yanı sıra Ayvalık Karagöz Sanat Evi, Kültür İçin Alan, Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi başta olmak üzere yirmiyi aşkın bağımsız ve kamu kuruluşu katıldı. Oyunun yapım aşamasındaki iki temsili Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde programlandı.

Oyunun Konusu:

Yıllar önce insanların uzaya gönderdikleri Voyager2 Altın Plağı, gezegenlerarası turneye çıkan DJ Aridu’nun eline geçmiştir fakat Aridu sakarlığından bu plağı kırmıştır. Özür dilemek ve yenisini almak için Dünyaya gelen Aridu’nun gemisinin içinden beklenmedik bir yolcu, arızalı bir robot olan Jüpiter’li Teramix çıkar. Hem Aridu’nun hem Teramix’in yardımına dünyadaki müziğin ruhu Melizma yetişir. Fakat Melizma’nın da bu ikiliye ihtiyacı vardır.

Farklılıkları, yaratıcılıkla sorun çözmeyi, sözsüz iletişimi ve arkadaşlığı elen alan oyun, çocuklar için tasarlanmış yenilikçi bir performans. İnteraktif tarafları ile seyirciyi hikayenin bir parçası haline getiren oyun; beden müziği, sihir, çağdaş dans, sirk ve soundpainting gibi performans sanatlarının bir bileşimi.

Oyunun Künyesi:

Konsept ve Tasarım Bedirhan Dehmen, Gökçe Gürçay

Yazan Gökçe Gürçay

Dramaturji Zerrin Yanıkkaya

Sahneleyenler

Gökçe Gürçay, beden perküsyonu ve müzik

Özlem Kurtuluş, illüzyon ve müzik

İlayda Evgin, dans ve akrobasi

Işık Tasarımı Cem Yılmazer

Dekor Görsel Tasarım Ayşe Akarsu

Dekor Cem Yılmazer

Ses/Müzik Tasarımı Serhan Adem

Kostüm Tasarımı Selin Ölçen

Prodüksiyon Sorumlusu Ece Zeynep Taşkın

Sosyal Medya Tasarımı ve Yönetimi İnci Ünal

Teşekkürler

Timuçin Gürer (KeKeÇa), yaratım sürecindeki katkılarından dolayı

Sercan Şahinbaş

Maltepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Güzel Sanatlar Fakültesi

Yapım Atta Festival, Caféturc Music & Arts, Biz Platform

Ortak Yapım Nilüfer Kent Tiyatrosu

Değerli Katkılarıyla Kültür İçin Ala

PRÖMİYER

05 Eylül Pazar saat 20:00

Bursa-Nilüfer Nazım Hikmet Kültürevi

Yaş +7 / Süre 45 dk

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku