“Celile”, Açık Hava Sahnelerinde Seyircisiyle Buluşuyor

editor
892 Görüntülenme

Kadıköy Halk Tiyatrosu’nun “Celile” oyunu önümüzdeki günlerde açık hava sahnelerinde seyircisiyle buluşacak. 

Toplumsal gerçekçi oyunlar sahnelemeyi tercih eden Kadıköy Halk Tiyatrosu, pandemiye rağmen yeni oyunu “Celile”nin prömiyerini Kasım ayında gerçekleştirdi. Oyunlarını kısıtlamalar sebebiyle bir daha sahneleme imkanı bulamayan ekip, online platforma özel çekimle seyircilerinin evlerine konuk olmaya devam etti.

30 Haziran’da yıllardır kapalı olan Şişli Tiyatrosu’nun açılışında sahne alan Celile oyununda, Ayşegül Yalçıner’in performansı dakikalarca ayakta alkışlandı.

Oyun Hakkında:

“Saray soylusu olarak başlayan, Galata Köprüsü’nde açlık grevine uzanan; şaşalı olduğu kadar, mücadele dolu bir hayat…

Osmanlı’nın son yıllarında yasak aşkı, Cumhuriyet’in ilk yıllarında oğlunun yaşamı ve özgürlüğü için verdiği mücadele ile konuşulan güçlü ve cesur bir kadın. 

Resimlerini insanlara verirken; “Bunu yatak odasına değil salona asın lütfen” diye tembih eden, Osmanlı’nın ilk kadın nü ressamı.

Yahya Kemal de Nazım Hikmet de Büyükada’daydı. İkisi de aynı kadına sevdalıydı; Celile!”

Ali Yalçıner’in kaleminden çıkan, besteleri Gökmen Özveri’ye ait olan ve izleyicisinden tam not alan Celile, seyircileriyle yıldızların altında buluşmaya devam ediyor.

24 Temmuz Cumartesi 21:00 Kadıköy Belediyesi Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da, 6 Ağustos Cuma 21:00 İzmir Bornova Açık Hava Ayfer Feray Sahnesi’nde, 27 Ağustos Cuma 21:00 Burgazada Cennet Bahçesi’nde oynanacak oyunun diğer gösterim tarihlerini @kadikoyhalktiyatrosu instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Biletler @biletix ‘te! 

Bilet için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.  

https://www.biletix.com/etkinlik-grup/270597350/TURKIYE/tr

1

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku