Borçkalı Çocuklar Tiyatroyla Buluştu

Mustafa Kara
2018 Görüntülenme
Borçka Belediyesi’nin düzenlediği 2. Tiyatro Festivali’nde yer alan çocuk oyunları okullarda çocuklarla buluşuyor.

Artvin’in Borçka ilçesinde bu yıl 2. kez düzenlenen tiyatro festivali ilçede yer alan okullarda çocuklara özel oyunlar sahneliyor. Okulların konferans salonları ve bahçelerindeki oyunları ilgiyle ve heyecanla izleyecek çocukların mutluluğu yüzlerinden okunuyor. 

Süreyya Karacabey’in konuşmasından…

Festivalin ikinci günü Atatürk ve Cumhuriyet ilkokullarında çocuklarla buluşan Primat Atölye, “Beceriksiz Kral’ın Öyküsü” adlı oyununu sahneledi. Bugünün programında ise Atatürk İlkokulu’nda Biz Platform Cafeturc Music&Arts’ın “Aridu” oyunu yer aldı. 

2. Borçka Tiyatro Festivali süresince Çek Sanat’ın “Fırtına” ve “Dev Kurbağa” adlı oyunları, ASSITEJ Genç Sahne’nin “Dünyanın En Küçük Hikayesi” oyunu farklı ilkokullar ve kreşlerde çocuklar için sahnelenecek.

Hatırlarsanız Mahremiyet Demiştik

“HATIRLARSANIZ MAHREMİYET DEMİŞTİK”

Festivalin ikinci gününde Acarlar Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda Artalan Kolektif tarafından “Hatırlarsanız Mahremiyet Demiştik” adlı oyun sahnelendi. Ozan Ömer Akgül’ün yönettiği ve Tuğba Sorgun’un oynadığı oyun, Yaşam Özlem Gülseven’in kısa öyküsünden, kolektif bir çalışma ile oyunlaştırıldı. Annesinin ölümünün ardından annesine ait eşyaları ve hatıraları ne yapacağını bilemeyen genç bir kadının kendisiyle yüzleşmesini anlatan oyun, interaktif yapısı ve izleyicilerin katılımıyla oldukça farklı bir deneyim sundu. 

Beceriksiz Kralın Öyküsü

BORÇKA’DA HER YER SAHNE!

28 Ekim’e kadar sürecek festival kapsamında BGST Tiyatro, Evinde Tiyatro, Tiyatro Hemhal, Tiyatro Bereze, Kumbaracı 50, Primat Atölye, Artalan Kolektif, Atta Festival, Çek Sanat, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu, Olası İşler, Assitej Genç Sahne ve Düşler Tiyatrosu Derneği festivalde sahne alacak; okul bahçeleri, konferans salonları ve kooperatif binaları tiyatro sahnesine dönüşüyor. Süreyya Karacabey, Zinnure Türe, Zerrin Yanıkkaya ve Samet Serkan Ünaldı da yazarlık, hikaye anlatıcılığı ve doğaçlama atölyeleri gerçekleştiriyor.

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku