“Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” Oyunu 15-16 Şubat’ta Metrohan’da

editor

Seyirciyi bir anne ile kızının ilişkisi üzerinden, geçmiş ve bugün arasında çeşitli anların odağında değişen ve dönüşen bir semtin peşinde bir yolculuğa çıkaran “Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” mekâna özgü bir oyun olarak tasarlandı. Ferdi Çetin tarafından kaleme alınan ve gerçek ve rüya arasında uzanan ilişkiler, kayıplar ve yas duygusunun altını çizerek bugünün canlı bir tablosunu ortaya çıkaran oyunun yönetmen koltuğunda ise Kayhan Berkin oturuyor. ba-tiyatro ve H6 Act’in ortak yapımcılığında hazırlanan oyunda Ayşe Lebriz Berkem, Kayhan Berkin, Nergis Öztürk ve Okan Urun’a vokal performansıyla Anıl Aslan eşlik ediyor.

Bir yazarın çalışma odası ile bir ressamın stüdyosu arasında uzanan mekanın buluşma noktası ise Nişantaşı’nda bir evin salonu. Eşleri kırılmış fincanlar, kenarları çatlamış kadehler, açık kalmış bir televizyon, akıp giden görüntüler, unuttuğumuz duygular ve anlatamadığımız hikayeler bir müzede seyirci karşısına çıkıyor. Bir enstalasyon olarak tasarlanan oyun mekanı bir hikaye anlatmanın ne kadar imkansız olduğunu gösteriyor. 

bantmag’in hazırladığı 2023’ün en iyi 20 tiyatro oyunu seçkisinde yer alan “Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı15-16 Şubat’ta Metrohan’da. Oyun biletleri ve ayrılı bilgi tiyatrolar.com’da. 

Oyunun Künyesi:

Yazan: Ferdi Çetin

Yöneten: Kayhan Berkin

Dramaturg: Noyan Ayturan

Dekor Tasarımı: Merve Yörük

Kostüm Tasarımı: Gül Geçer

Işık tasarımı: Ayşe Sedef Ayter

Ses Tasarımı ve Performans: Anıl Aslan

Fotoğraflar: Aydan Çınar / Sanem Arslantürk / Noyan Ayturan 

Prodüksiyon Asistanı: Furkan Kamil Güder, Dilan Küçük

Reji Asistanı: Beyza Elçin Işığan

Yapım: ba-tiyatro & H6 Act

Oyuncular: (alfabetik sırayla) Ayşe Lebriz Berkem, Kayhan Berkin, Nergis Öztürk, Okan Urun

1

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku