“Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” 26 Kasım’da Metrohan’da

editor

MEKANA ÖZGÜ TASARLANAN “ANNEMDEN KALAN GÜL AĞACI MASANIN ÜZERİNDE ÇAYDANLIK BEYAZ BİR İZ BIRAKTI” 26 KASIM’DA METROHAN’DA!

Seyirciyi bir anne ile kızının ilişkisi üzerinden, geçmiş ve bugün arasında çeşitli anların odağında değişen ve dönüşen bir semtin peşinde bir yolculuğa çıkaran “Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” mekâna özgü bir oyun olarak tasarlandı.

Fotoğraf: Salih Üstündağ

Ferdi Çetin tarafından kaleme alınan ve gerçek ve rüya arasında uzanan ilişkiler, kayıplar ve yas duygusunun altını çizerek bugünün canlı bir tablosunu ortaya çıkaran oyunun yönetmen koltuğunda ise Kayhan Berkin oturuyor. ba-tiyatro ve H6 Act’in ortak yapımcılığında hazırlanan oyunda Ayşe Lebriz Berkem, Kayhan Berkin, Nergis Öztürk ve Okan Urun’a vokal performansıyla Anıl Aslan eşlik ediyor.

Fotoğraf: Salih Üstündağ

Bir yazarın çalışma odası ile bir ressamın stüdyosu arasında uzanan mekanın buluşma noktası ise Nişantaşı’nda bir evin salonu. Eşleri kırılmış fincanlar, kenarları çatlamış kadehler, açık kalmış bir televizyon, akıp giden görüntüler, unuttuğumuz duygular ve anlatamadığımız hikayeler bir müzede seyirci karşısına çıkıyor. Bir enstalasyon olarak tasarlanan oyun mekanı bir hikaye anlatmanın ne kadar imkansız olduğunu gösteriyor. 

Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı27. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamındaki gösterimlerinin ardından 26 Kasım 20.30’da yeniden Metrohan’da. 

Fotoğraf: Salih Üstündağ

Oyunun Künyesi:

Yazan: Ferdi Çetin

Yöneten: Kayhan Berkin

Dramaturg: Noyan Ayturan

Dekor Tasarımı: Merve Yörük

Kostüm Tasarımı: Gül Geçer

Işık tasarımı: Ayşe Sedef Ayter

Fotoğraf: Salih Üstündağ

Ses Tasarımı ve Performans: Anıl Aslan

Fotoğraflar: Aydan Çınar / Sanem Arslantürk / Noyan Ayturan 

Prodüksiyon Asistanı: Furkan Kamil Güder, Dilan Küçük

Reji Asistanı: Beyza Elçin Işığan

Yapım: ba-tiyatro & H6 Act

Oyuncular: (alfabetik sırayla) Ayşe Lebriz Berkem, Kayhan Berkin, Nergis Öztürk, Okan Urun

1

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku