Yücel Erten: “İzmir Devlet Tiyatrosu ve İzmir Devlet Opera ve Balesi ile Kardeşçe İlişkiler İstiyoruz”

Yavuz Pak
1371 Görüntülenme

İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Elhamra salonunda İzmir Şehir Tiyatroları’nın temsilleri için yapılan tahsisin Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından askıya alınmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten’e konuya ilişkin düşüncelerini sorduk.

“İzmir Devlet Tiyatrosu ve İzmir Devlet Opera ve Balesi ile kardeşçe ilişkiler istiyoruz” diyen Erten’in dergimize yaptığı açıklama şöyle:

“Aslında Elhamra’nın ortak kullanımı konusunda bir ortak protokol hazırlandı. Bana sorarsanız bu bir kazan-kazan protokolü. Yürürlüğe girişinde bir iletişim sorunu oldu sanırım. Zaten daha sonra mevcut centilmen anlaşmasının yıl sonuna kadar sürebileceği bilgisini aldık. 

Ama böyle ani bir emrivaki ile karşılaşınca, temsil iptal etmek yerine bu haftaki oyunlarımızı İzmirSanat’a almayı tercih ettik. Biz İzmir Şehir Tiyatrosu olarak, İzmir Devlet Tiyatrosu ve İzmir Devlet Opera ve Balesi ile kardeşçe iyi ilişkiler içinde olmak, zaman içinde ortak yapım ve ürünlere imza atmak isteriz. 

Kentin sanat yaşamına katkı sunmakta hem yarışmalı, hem de ortaklaşmalıyız diye düşünüyorum.”

İlgili haberimiz: https://tiyatrodergisi.com.tr/izmir-devlet-opera-ve-balesinden-izmir-sehir-tiyatrolarina-sahne-yasagi/

 

0

Benzer Yazılar

Bu web sitesi size daha iyi bir performans sunmak için cookie kullanmaktadır. kabul edin Devamını Oku